Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BlackBerry 7290 "Device Error 365 Reset" jak to r

23 Lut 2010 09:32 2245 2
  • Poziom 9  
    Witam i od razu prośba o pomoc :-) szczególnie do zapalonych i raczej zaawansowanych elektroników.

Mam starego Blackberry 7290 i w zasadzie do wczoraj służył mi dzielnie jako czytnik e-booków, notes, kalendarz, przeglądarka internetowa, Gmail, Google maps, itp,
    ale wczoraj nagle sam się wyłączył w trakcie pracy a po wznowieniu wyświetlił się napis : "Device error 365 Reset"
    Od razu uprzedzam, że przejrzałem juz wszystkie fora w tym temacie (te anglojęzyczne również) i stosując się do podanych tam rad udało mi się przesoftować OS (na już niejednokrotnie sprawdzony) ale i tak błąd ciągle wyskakuje, a po resecie telefon się wyłącza i ponownie załącza wyświetlając wspomniany błąd (w między czasie nie wyświetla się żadna klepsydra). Dodatkowo wtedy, ciągle świeci czerwona dioda.
    Chciałem zatem jeszcze raz wgrać mu inny OS ale tym razem komputer w ogóle nie wykrywa urządzenia.
    Zastosowałem porady z blackberryforum.pl o wgrywaniu OS gdy komputer nie wykrywa telefonu, ale też nic z tego bo gdy użyję wspomnianej metody to podczas wykrywania jeżeli zresetuję telefon i dioda zgaśnie to komputer wykryje nieznane urządzenia na czas 1 sekundy a potem gdy pojawi się napis device errro 365 to już komputer niczego nie wykrywa.

W Internecie nie znalazłem odpowiedzi, korsa rozwiązałaby mój problem bo pewnie takiej nie ma tam, potrzebne byłoby chyba świeże i nie publikowane jeszcze w internecie podejście do tego problemu

Ja jeszcze zastanawiałem się nad jakimś totalnym czyszczeniem EEPromu tego telefonu ale nie wiem czy jest do tego w ogóle jakiś uniwersalny programator (taki jak np. J-tag dla tunerów satelitarnych) bo tak się składa, że mam znajomego który ma identyczny model telefonu, zatem kopię jego EEpromu może mógłbym uzyskać pod warunkiem, że wiedziałbym jak to zrobić, i wgrać ją do mojego egzemplarza,
    a może jest jakaś inna metoda np. żeby na krótko spiąć jakieś ścieżki na płycie telefonu i tym zresetować pamięć? Skłaniam się nawet do tak drastycznych kroków bo na razie i tak ten telefon is dead.

Czy komuś udało się rozwiązać podobny problem i mógłby udzielić mi jakiejś porady. Będę zobowiązany za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Przepraszam, że nie na temat, ale po raz pierwszy spotykam się z tym, że ktoś używa BB 7290 jak należy. Mam prośbę napisz jak uruchomiłeś przeglądarkę internetową, Gmaila, Google maps itd? W jakiej sieci jesteś?

Ja dostałam ten telefon, ale ponieważ nie umiałam go w pełni uruchomić rzuciłam go w kąt. Teraz dopiero ponieważ drugi telefon mi się zepsuł jestem zmuszona go używać, ale dla mnie to jedynie ogromy telefon beż żadnych funkcji i gadżetów, i bez dostępu do internetu.

Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Telefon udało mi się juz nawet przywrócić do życia i dziś nadal korzystam z niego jako czytnika e-booków (Mobipocket), poczty gmail, i opery mini oraz Google maps z możliwością lokalizowania swojego położenia w oparciu o rodzaj pseudo GPS, bo telefon ten nie ma GPS ale może określić swoje położenie w okręgu do 2000m za pomocą gmaps i rozmieszczenia najbliższych przekaźników operatora komórkowego.
    Co do przeglądarki internetowej to żeby z niej korzystać trzeba mieć wykupiona specjalną usługę BIS (Blackberry Internet Service) która umożliwia ciągły dostęp do sieci internetowej (np. Orange ma taka usługę za chyba 19PLN na miesiąc, a PLAY planuje wprowadzić w tym roku) jeśli nie masz wykupionego BIS to pozostaje łączenie się z Internetem po APN operatora w trybie GPRS w przypadku tego modelu telefonu. Ale jest fajny programik też darmowy na ten telefon, którym monitoruje liczbę pobranych/wykorzystanych danych/potrafi wyświetlić alert o przekroczeniu ustawionego limitu, itp.
    Bez BIS-a by móc przeglądać strony internetowe trzeba ustawić w opcjach odpowiednio TCP i APN dla danego operatora komórkowego i jeśli nie masz simlocka to w każdej sieci można już korzystać z Opery Mini (mankamentem jest fakt, że przez Operę nie da się ściągnąć żadnych plików – można przeglądać jedynie strony WWW a pliki można co najwyżej wgrywać przez kabel za pomocą programu Desktop Menager), Gmaila, Gmaps.
    Co do sieci to mam ściągniętego simlocka wiec mój działa w każdej sieci - ja sprawdzałem go w Erze oraz PLAY i w obydwu śmiga. (jeśli masz na nim simlocka to można też się go pozbyć zupełnie bezpłatnie - a gdzie to info poniżej.)
    Generalnie wszystkie te aplikacje (a wszystkie zupełnie darmowe) w swoim czasie można było ściągnąć akurat na ten model z polskiego forum blackberry gdzie jest poświęcony temu modelowi odrębny dział. Nie chce tu podawać teraz linka do innego forum bo chyba będę łamał zasady forum Elektroda.pl.
    W Google w wyszukiwaniu na polskich stronach na pewno znajdziesz odnośniki jeśli wpiszesz "blackberry forum polska" a jeżeli będziesz mieć problem ze znalezieniem wspomnianych programów to prośba o info to albo tu na forum albo na priv, a postaram się pomóc.

dodatkowo:
    a jeżeli chodzi o rozmiar to, że jest ogromny, to kwestia dyskusyjna, jeśli weźmiesz do ręki Motorolę Milestone, czy nawet IPhona to wcale nie są one dużo mniejsze.
    dodatkowo dużą zaleta jest dosyć duży ekran "prawie kolorowy" z możliwością dwustopniowego regulowania podświetlenia, na którym świetnie czyta się e-booki, a zważywszy, że naładowana bateria może trzymać nawet 6 dni przy średnim używaniu czytnika e-book około 3 godz, dziennie i normalnym korzystaniu telefonu to już zaczyna to być ciekawe urządzenie.
    Ja wgrałem ponad 30 książek wiec jeśli jadę tramwajem to nie muszę taszczyć z sobą żadnej książki a cały czas pod ręka mam małą biblioteczkę. Dla mnie jedyna jego wada to pamięć bo to "tylko 30MB" wewnętrznej pamięci bez możliwości rozszerzenia o kartę mSD, wiec maksymalnie mogę wgrać w zależności o rozmiaru około 40 książek w formie elektronicznej.