Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch mono - jetronic schemat wtyczki do wtrysku w Peugeocie

23 Lut 2010 12:05 3761 16
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Bardzo pilnie poszukuję rozpiski wtyczki do monowtrysku Bosch stosowanego w Peugeocie 106.
    Konkretnie poszukuje informacji, który kabel należy rozciąć aby wpiąć LPG czyli odłączyć zasilanie benzyną i zastąpić to emulatorem.
    Z tego co widzę w moim samochodziku gazownicy podłączyli to chyba źle, bo coś ubywa mi pb ze zbiornika (dziury nie mam).
    Pozdrawiam wszystkich i proszę i szybką odpowiedź.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    W tym wtrysku nie potrzebny jest emulator. Odcina się stały plus który podawany jest po stacyjce na wtrysk Ecu steruje masą.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za wyczerpująca i szybka odpowiedź, udało mi się odnaleźć ten przewód i faktycznie odcięcie wtrysku było źle podłączone, ale poprawiłem i jest ok. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Witam . Właśnie podłączyłem w swoim 106 centralkę . Rozciąłem przewód zasilający wtrysk i nim zasiliłem centralkę poprzez przekażnik . I mam taki problem - na benzynie jest na nim napięcie 13.4v jak przełączę na gaz pojawia się napięcie 9.4v , które nie zawsze może uruchomić elektrozawór gazowy w komorze silnika / ten na butli uruchamia/ - co może być przyczyną spadku napięcia ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do kitu to podłączyłeś, ciesz się, że nic jeszcze się nie uwaliło.
  • Moderator Samochody
    Nie dość że żabojady porzydzili na przekrojach przewodów to jeszcze takie dodatkowe druty odstawiasz, chcesz podpalić ten samochód czy co?
  • Poziom 15  
    Prawdę mówiąc liczyłem na jakąś pomoc a nie krytykę - stąd moje zapytanie.
    Drutu dodatkowego nie dostawiłem bo wziąłem + po stacyjce który zasila wtryskiwacz i myśle że nie jest to błąd bo w wielu samochodach widziałem takie rozwiązanie bo po co szukać innego plusa jak ten już jest pod ręką. Chyba że ktoś wie w czym problem , ze spada napięcie jak obciążą to elektrozawory ?
    Proszę o opinię osób co coś wiedzą w tych sprawach . Ewentualnie skąd wziąć + po stacyjce w 106 aby to nie siadało ?
  • Moderator Samochody
    darek1958 napisał:
    po co szukać innego plusa jak ten już jest pod ręką

Bo francuzi oszczędzają na miedzi jak się tylko da, jak dla mnie to i bez dodatkowego obciążenia te przewody mają za mały przekrój. Centralka lpg i dwa elektrozawory to ze 30W dodatkowego obciążenia, sam z resztą widzisz jak duży spadek napięcia to spowodowało.
  • Poziom 15  
    A czy z zasilenia cewki można wziąć ten + ? Tylko mierze na tej cewce i nigdzie nie ma plusa przy przekręconym kluczyku - a samochód chodzi . Myśle że ten czerwony przewód we wtyczce jest plusowy tylko czemu nie wykazuje napiecia ?
    Plus to sobie możesz wziąć z akumulatora. prze bezpiecznik, podać go na przekaźnik. Sterowanie tego przekaźnika z wtrysku np.
  • Poziom 15  
    Rozumiem. Ale czy to ma być jakiś dodatkowy przekażnik ? - czy ten kłóry już mam założony ?
    Wiesz co, raczej daj to komuś do zrobienia, bo zaczyna być straszno...
  • Poziom 15  
    Nie jest straszno..... tylko takiego boba jakim jest 106 to jeszcze nie miałem.... .
    Zapytałem jasno czy to ma być dodatkowy przekażnik bo wg mniE TAK . Bo nie wiem czy ten który jest już zamontowany ma taka opcje dodatkowego obwodu . Myśle że jasno zapytałem - nie musze rysować . Dzięki za wytrwałość .
    Zacznijmy od początku, jaka instalacja gazowa, jak masz podłączony przekaźnik i jaki. MOŻE RYSUJ, BO JA JUŻ GŁUPI Z TEGO JESTEM.
  • Poziom 15  
    Instalacja I generacji / śruba/ . Wtrysk rozciety i + wtryskiwacza połączony z przewodem czerwonym centralki i do zacisku 30 na przekażniku . Reszta wiadomo masa . niebieski z centralki i drugi przewód z rozciętego wtrysku / do pinów na przekażniku/ Wszysko dział poprawnie za wyjatkiem tego spadku na zacisku 30 do 9.4v
    Zasil zawory z aku przez bezpiecznik i drugi przekaźnik.
  • Poziom 15  
    Dzięki . Kupiłem dziś przekażnik - jutro robota.