Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY H1 uszkodzona lampa błyskowa

23 Lut 2010 12:38 3998 11
  • Poziom 25  
    Witam. Mam problem z Sony H1. Pewne razu podczas robienia zdjęcia z włączoną lampą błyskową lampa zrobiła bum i od tamtego momentu nie działa. Podejrzewam, że świetlówka do wymiany.

Czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać tą część do tego modelu? Lub może jakiś zamiennik? Nie opłaca mi się kupować uszkodzonej H1 na allegro za 200 parę złotych tylko dla lampy.
  • OptexOptex
  • Poziom 15  
    w serwisie spytaj czy ci nie sprzedadzą.
  • Poziom 25  
    Koszt nowego palnika w serwisie to kwota 170 złotych. Trochę dużo...

Mi by wystarczyła sprawna używka. Co prawda jest na licytacji na aledrogo.pl H1 po zalaniu ale do końca jeszcze ponad tydzień i wątpię by cena była niższa niż 200 złotych.
  • OptexOptex
  • Poziom 15  
    A skąd pewność że to palnik do tej pory miałem dwa przypadki uszkodzenia palnika .
  • Poziom 25  
    Pewność pochodzi stąd, że aparat niby ładuje lampę ale po naciśnięciu spustu nie ma jej wyzwolenia. A z obserwacji wizualnych wynika to, że widać pokruszony palnik za szybką ochronną.
  • Poziom 15  
    Zamieniłem potłuczony palnik na podobny rozmiarami działało prawidłowo ,proponuję poszukać podobnego.Proszę podać wymiary,mam co prawda tylko do samsungów ale może coś dopasuję.
  • Poziom 25  
    Witam. Sprawa okazuje się chyba bardziej skomplikowana - sądziłem, że wystarczy wymienić tylko palnik ale po rozebraniu aparatu okazało się, że sam palnik jest tak zabudowany, że chyba trzeba będzie wymieniać cały moduł:

SONY H1 uszkodzona lampa błyskowa SONY H1 uszkodzona lampa błyskowa
  • Poziom 10  
    Kiedyś na giełdzie balickiej w Krakowie, był gość, co miał cały karton lamp z elektroniką od małp.

Poszukaj na allegro czegoś podobnego, może uda Ci się dopasować.
  • Poziom 25  
    Szukam, szukam i się doszukać nie mogę :). Jak już wspomniałem to nawet uszkodzony H1 na allegro.pl stoi około 250 - 300 złotych.

Został mi jeszcze jeden serwis w Koszalinie - zobaczymy co tam mi powiedzą.
  • Poziom 15  
    jeśli uda się rozebrać obudowę palnika to proszę zmierzyć dł. i średnicę to coś znajdę
  • Poziom 25  
    Będę jutro próbował swoich sił w rozebraniu tego ustrojstwa.

Serwis w Koszalinie zażyczył sobie 150 złotych bez robocizny ;).
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy moze mi ktos podpowiedziec jak rozebrac obudowe lampy blyskowej w aparacie SONY DSC H1 ? Potrzebuje wymienic uszkodzony zarnik i nie mam pojecia czy musze rozebrac caly aparat czy wystarczy w jakis sposob rozkrecic obudowe samej lampy.