Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DVD S27 Martwy, Dioda D1101?

23 Lut 2010 12:58 1568 7
  • Poziom 19  
    Witam

Dostałem w/w DVD nie startował, kompletna cisza usterka Uszkodzona dioda D1101 jaka to dioda?.
    Świeci się tylko czerwona dioda ale odziwo wciskam PLAY i DVD starutje pojawia sie napis HELLO (Brak diody D1101) ale nie załącza obrazu nie raguje na wysunięcie tacki. Włożyłem tam diodę 1N4001 DVD się załączyło obraz też ale nadal nie reaguje na wysunięcie tacki i nie da się też włączyć przyciskiem StandBy załącza się po wciśnięciu PLAY.

Interesuje mnie co to za dioda jest D1101??
    Proszę o porady
  • Play InternetPlay Internet
  • Specjalista techniki DVD
    Dioda 1N4001 odpada gdyż jest za wolna dla tego typu zasilacza ( SMPS ) a na schemacie nie widzę diody o tym oznaczeniu . Po stronie pierwotnej są diody D10xx a po wtórnej są diody o oznaczeniu powyżej D1111.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 19  
    U mnie po pierwotnej stronie są D10XX a po wtórnej D11XX mi konkretnie chodzi o Diodę D1101 jaką można tam zamienić??
    Nie mogę znaleźć jej na schemacie, nawet na płycie nie jest zaznaczona. Podaj chociaż okolice jej zamontowania, punkty zaczepienia .
  • Poziom 19  
    Jak wrócę z pracy to wyślę fotkę.

Proszę na PW wysłać mi meila
  • Poziom 19  
    Jak mówiłem wstawiam fotkę.
    Dzisiaj wstaeiłem diodę schottky 40V/1A po 3 sek spaliła się.

Panasonic DVD S27 Martwy, Dioda D1101?
    Niestety moja dokumentacja jest od podobnych modeli ale zasilacz ( dwa rodzaje ) ma inne oznaczenie elementów.
    Modele:
    DVD-S27PL/GCS/GCU/GD/GCA/GC/PX/GN/EE
    DVD-S27PLA
    Nie mogę nawet zlokalizować w jakiej gałęzi zasilacza jest umieszczona ta dioda.
  • Poziom 19  
    A jakie diody sa w twoim zasilaczu?? moze wyprubujemy metode na Macajewa bo nie dziala mi przycisk standBy i nie wysuwa sie szufladfa.