Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria

Butek10 23 Lut 2010 12:59 9666 16
  • #1 23 Lut 2010 12:59
    Butek10
    Poziom 14  

Mam problem z telewizorem jak w temacie: (MODEL) LCD Samsung LE32R72BX/XEE , (TYPE NO ) BD32EO MADE IN HUNGARY. Problem polega na tym iż owy telewizor po włączeniu po 5-10 minutach traci obraz i dźwięk. Dokładnie zamiast obrazu na matrycy wyskakują kolory-piksele zielony , czarny itp. To co się wyświetla gdy nastąpi awaria przedstawia jedno ze zdjęć. Po wyskoczeniu tych dziwnych kolorów telewizor się wyłącza i raz zaskakuje z dziwnym obrazem raz nie. Historia telewizora jest taka że przywiozłem go z Szwecji. Znajomy powiedział że uszkodzony jest moduł BN41-00680D a dokładnie jeden z układów tego modułu BGA ( stary moduł jest na jednym ze zdjęć po próbie naprawy znajomego). Moduł nie myśląc długo zakupiłem na internecie po wskazaniu modelu przez znajomego(http://www.mikromega.com.pl/bn4100680d-p-1463.html ). Po wsadzeniu nowego modułu już w Polsce pojawiły się znowu te same problemy. Oczywiście nasuwa się od razu myśl że to nie moduł był przyczyną problemów i znajomy mógł się mylić albo dostałem uszkodzony . TV chciałem zanieść do jakiegoś serwisu ale w okolicy nie znam żadnego dobrego, więc najpierw postanowiłem opisać problem na owym forum Elektrody aby w serwisie nie powiedzieli mi że to matryca i do kosza TV. Chciałbym uzyskać informacje czy znajomy miał racje i czy dostałem uszkodzony moduł ze sklepu WWW lub w ogóle to nie ten moduł? Czy winna jest jakaś inna część , podzespół TV? Dodam iż wiem że Google nie gryzie i przeszukałem wszystkie posty. Nigdzie nie znalazłem podobnego problemu. Proszę o pomoc i z góry dziękuje
    TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria

Kolega łaskawie poprawi tytuł zgodnie z Regulaminem p.11, 11.1, 10.9. [RR]

0 16
  • Pomocny post
    #2 23 Lut 2010 18:39
    satgal
    Poziom 40  

W zasadzie z Samsungami LCD to nic innego się nie psuje tylko ta pamięć BGA przy scalerze oznaczona tu IC222 którą ktoś już z tej MB wymontował w taki sposób że nie wiem czy ktoś się podejmie remontować tą MB. Naprawa MB z wymianą tego IC na nowy kosztuje 200zł ale na płycie nie grzebanej.

0
  • #3 23 Lut 2010 19:46
    Butek10
    Poziom 14  

Ta płyta MB na 3 i 4 zdjęciu jest to stara płyta którą chciał reanimować znajomy. Ja kupiłem nowy moduł 5 dni temu ze strony podanej na początku ponieważ jak napisałeś "satgal" nie wiem czy ktoś podjął by się naprawiać tą starą. Nowa co zamontowałem wygląda jak na poniższym zdjęciu.
    Czy jest możliwe że kupiłem nowy MB moduł z uszkodzoną znowu pamięcią BGA??? TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria

Moderowany przez radekrpisz:

Czytałeś o czym jest pkt.10.9? Zastosuj się do tego w tytule postu!

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lut 2010 08:21
    satgal
    Poziom 40  

Kupiłeś raczej używaną pewnie z tym IC do wymiany bo jak pisałem to nie spotkałem się w nich z innym uszkodzeniem.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Lut 2010 17:59
    Pol-UK
    Poziom 29  

Warto byłoby sprawdzić te z matrycę na innej elektronice, w lcd różnie bywa jak znam życie. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 04 Mar 2010 10:03
    Jj1961
    Poziom 20  

T-con panela może być do wymiany.
    Podaj na jakim panelu masz tego LCD.

0
  • #9 05 Mar 2010 01:55
    Butek10
    Poziom 14  

Zabrałem się za dociskanie i poprawianie wsadzonych taśm do płytki t-con przylegającej do panela. Ogólnie zero poprawy. Płytkę wymontowałem delikatnie i zamieszczam zdjęcie. TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria Opis płytki t-con T315XWO2 V0 CONTROL BOARD 5531T03. Dodam iż w poszukiwaniu podobnego problemu dzięki niegryzącym Google znalazłem podobny temat również dotyczący takiego samsunga. Stronka po angielsku ale może sie przyda : http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1007540&page=760 Gościu z moich tłumaczeń słownikiem miał podobny problem. TV LCD Samsung LE32R72B A - Nowy moduł i wciąż awaria i na końcu napisał : "This is a t con board issue. I had it replaced and it has been fine. For anyone who may experience this problem. " Z tematu zrozumiałem że własnie T-con jest problemem. Czy dobrze kumam??

0
  • Pomocny post
    #10 05 Mar 2010 02:16
    Fikszyn
    Poziom 18  

A może tak od zasilacza zacząć naprawiać.?

0
  • Pomocny post
    #11 05 Mar 2010 08:23
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    "This is a t con board issue.

Dobrze kumasz !!!

0
  • #12 05 Mar 2010 10:50
    Butek10
    Poziom 14  

W wcześniej napisanych postów radziliście mi żebym sprawdził : pamięć BGA przy scalerze oznaczona tu IC222, matryce, T-con, taśmy i zasilacz. :) No chyba jak rozumiem to prawie już wszystko co może być przyczyną. Zaniosę do sprawdzenia T-con, a raczej powiem żeby sprawdzili mi w serwisie. Zobaczymy co powiedzą. Napisze jak dostanę odpowiedz.

0
  • Pomocny post
    #13 05 Mar 2010 20:32
    pożeracz kartofli
    Poziom 27  

A kolega umie posługiwać się miernikiem, czy tylko wymieniać płytki??
    Ja rozumiem, że samo uszkodzenie jest trudne do zdiagnozowania, tylko że tą metodą możesz wymienić wszystkie moduły a tą uszkodzoną w/g prawa murphego będzie ta ostatnia.
    Tak napisałem tego posta, bo jakoś brakuje mi podstawowych pomiarów, na t-conie też...

0
  • Pomocny post
    #14 05 Mar 2010 22:01
    zorbek
    Poziom 30  

Cytat:
    W wcześniej napisanych postów radziliście mi żebym sprawdził : pamięć BGA przy scalerze oznaczona tu IC222, matryce, T-con, taśmy i zasilacz. Smile No chyba jak rozumiem to prawie już wszystko co może być przyczyną. Zaniosę do sprawdzenia T-con, a raczej powiem żeby sprawdzili mi w serwisie. Zobaczymy co powiedzą. Napisze jak dostanę odpowiedz.

A oprócz T-CON równie dobrze może być uszkodzony driver na flexsie powodujący blokowanie magistrali:P

Jak byś chciał to mam jeszcze obudowy do tego odbiornika:)

0
  • #15 05 Mar 2010 23:14
    Butek10
    Poziom 14  

Rozumiem, rozumiem że bez mojej ingerencji samo się nie zrobi. Faktycznie jeżeli nikt nie jest pewien przyczyny to strzelać możemy bez końca. Sprawdzenie zostawiłem już serwisowi ponieważ na pewno zrobią to lepiej choć lata praktyki pokazały że ciężko o dobry serwis. O wszystkim mają mnie powiadamiać telefonicznie. Mam nadzieję że telewizor nie poleci do kosza. W cierpliwości czekam na telefon z pozytywnym nastawieniem.

0
  • #17 14 Kwi 2010 01:08
    Butek10
    Poziom 14  

Telewizor odebrany z serwisu. Wszystko działa jak należy i śmiga aż miło. Obeszło się co dziwne bez jakichkolwiek wymian części. Bez wymiany t-con, zasilacza itd. Serwis zastosował jedynie podstawowe naprawy serwisowe jak przy każdym telewizorze stacją lutowniczą. I to pomogło w tym przypadku. Bardzo możliwe że po prostu miało to związek z BGA przy którymś z układów ( według serwisu ). Poprawa styków, nagrzanie itd. przyniosła oczekiwany efekt. Ogólnie serwis ( ze Słupska ) bardzo uczciwy i koszt naprawy bardzo niski. Wszystkim dziękuje i temat zamykam.

0