Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005.

darkus12 23 Lut 2010 16:40 10000 17
  • Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005.

Witam, jako że mam ferie, to postanowiłem zrobić wzmacniaczyk dla dziadka, żeby mi się zbytnio nie nudziło. Wzmacniacz miał być jak najprostszy, miał mieć 3 wejścia, no i ładnie wyglądać, a moc - wystarczająca dla starszej osoby. Wybór padł na TDA 2005, bo akurat miałem taki z jakiegoś starego radia, ładnie gra, i ma 2 x 10 W, co w zupełności wystarcza. Obudowa z jakiegoś starego dekodera, estetyczna, i łatwo było wykonać frontpanel. Do przełączania wejść z DVD, dekodera i magnetofonu, posłużył mi przełącznik z unitry, do regulacji głośności potencjometr 2 x 10 k. Dodatkowo dałem wskaźnik 2 x 5 diód, a całość wygląda tak :

Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005. Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005.

Fajne!
  • #2 23 Lut 2010 18:45
    vergil50
    Poziom 12  

Czy dobrze widzę na tylnej ściance masa dla kolumn jest wspólna ? Czy jest zastosowany jakiś przedwzmacniacz przed TDA2005 ? Wizualnie mi się podoba plus za chęci

• #3 23 Lut 2010 18:58
    skaktus
    Poziom 37  

W środku powiało chłodem i ciszą... ;) Przód mi się podoba, choć to tyle wyjście na głośniki już mi się nie podoba. Podobnie ze śrubami na froncie - kompletnie nie pasują.

• #4 23 Lut 2010 19:10
    macko.79
    Poziom 16  

Z tą prostotą to,nawet ładne. Zamiast zwykłych śrubek na panelu frontowym,pomyś o małych imbusowych. Moim zdaniem,będą o niebo lepiej wyglądać. A,co do wnętrza to,przy takiej ilości miejsca można by odsunąć cały układ od trafo.
    Ale jak ładnie gra,to może być. Mi się podoba.

• #5 23 Lut 2010 19:11
    cacperro
    Poziom 12  

obudowa po tunerze fishera?
    jak tak to powiedz czy chociaż działał wcześniej

• #6 23 Lut 2010 19:34
    Pain
    Poziom 25  

Z tego co widzę to wzmacniacz żywcem wyciągnięty z jakiegoś radia, wstawiony w niemal gotową obudowę, wygląda dość estetycznie ale co tu oceniać? To jak ładnie przylutowano przewody i wskaźnik wysterowania?

• #7 23 Lut 2010 19:47
    SzokalML
    Poziom 36  

Co to za kolumny na zdjęciu? ciekawie zamontowany głośnik wysokotonowy... ?

• #8 23 Lut 2010 19:54
    darkus12
    Poziom 18  

Wspólna masa bo akurat takie było gniazdo, a nie widzę potrzeby dawania innych, skoro takie spełnią swoje zadanie, a trafo jest na miejscu starego trafa, i radiator też został oryginalny, a co do śrub, nie było innego wyjścia, bo kleju brakło, obudowa po GALAXY-24, co do wzmacniacza, to pisałem że z jakiegoś starego radia wyciągnięty, więc skoro jest, to po co robić nowy? najważniejsze jest to, że ładnie gra, i koszt za całość wyniosła aż 0 PLN, jedynym kosztem będzie kupienie przewodu do głośników, ale to sprawa nie więcej niż 5 zł

Dodano po 2 [minuty]:

A co do tych kolumn, to są jakieś głośniki samochodowe, które na szybko wsadziłem do jakiejś skrzynki, i tak zostały, wzmacniacz nie będzie z nimi współpracować, są tylko na próbę, normalnie będą jakieś kolumienki z mini wieży

• #9 23 Lut 2010 20:48
    misturek
    Poziom 15  

Co to śrubek to wystarczyło by je pomalować pod kolor obudowy i tyle...
    Szkoda że nie ma napisów bo jak wiadomo z napisami wygląda to lepiej ...
    Jeżeli miał obudowę to po co się męczyć z robieniem nowej?

• #10 23 Lut 2010 21:40
    MATEO XXX
    Poziom 16  

Fajna obudowa i konstrukcja zarazem , tylko mam jedno zastrzeżenie bo nikt nie wymienił ponieważ kable wyjściowe do głośników idą nad kostką z napięciem 220 V~
    ja bym zaizolował to jakoś bo w razie transportu może jeden kabelek się oderwać i po wzmaku i głośnikach .
    Wzmacniacz dla dziadka na kości TDA 2005.

• #11 23 Lut 2010 22:01
    darkus12
    Poziom 18  

Ja niewidze takiej potrzeby bo kleszczami musialem targac konektor zeby wyszedł z gniazda, wszystko jest mocno złączone

• #12 23 Lut 2010 22:05
    MATEO XXX
    Poziom 16  

To tylko moje sugestie bo tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się że trochę to niebezpieczne .

• #13 24 Lut 2010 19:40
    krzycho123
    Poziom 31  

Gałka chyba od jakieś Unitry z Fiata ? :D kojarze że gdzieś taką też mam , chyba radio Safari lub coś podobnego.
    Co do konstrukcji , taka jakaś bieda w środku . Taką fajną obudowę wykorzystałbym bardziej ambitnie i dodał parę bajerów z selektorem , regulacją barwy ,balansu itd .
    Końcówka mogłaby zostać jak będzie współpracować ze słabszymi przetwornikami ale resztę można by podbarwić ;)

• #14 24 Lut 2010 21:49
    Johny B.
    Poziom 16  

Wszystko ładnie, pięknie, ale nie pochwaliłeś się jakie wynagrodzenie masz od dziadka :)

Ładnie, estetycznie wykonany wzmacniacz. Śrubki rzucają się w oczy, pomaluj je markerem.

P.S. Mogłeś dać dziadkowi 2 x TDA7294 na pewno bardziej by sie ucieszył :)

• #15 25 Lut 2010 19:04
    darkus12
    Poziom 18  

Nie pamiętam, ale na pewno w radiach samochodowych były takie, a w środku pusto, niema żadnych korekcji, bo po co dziadkowi, do niego ma być proste, śrubki machnąłem jeszcze markerem i nie rzucają sie w oczy, a z TDA7294 chyba by mnie wyrzucił. :P

• #16 02 Mar 2010 11:31
    kokodin
    Poziom 21  

Takie pytanko. Nie myślałeś nad zmianą trochę ułożenia tych diód w jakiś wzór lub zastosowanie jednego koloru na całość? (nie mówiąc już o tym że sam panel jest olbrzymi) Na pewno dało by to więcej charakteru. Albo schować panel za przydymionym plexi. Aby ukryć wszystkie otwory, diody, itp.
    Widać że jest to konstrukcja ekstremalnie niskich kosztów i zasobów, ale nawet w takich można pokazać odrobinę więcej inwencji.
    Swoją drogą mam taką gałkę jako uchwyt zamka w jednym z okiem w domu :]

• #17 03 Mar 2010 12:39
    M. S.
    Poziom 34  

W imię poprawności politycznej płytkę ze wzmacniaczem przeniósłbym za drugi koniec obudowy. Jest tam chłodniej i mniejsze pola elektromagnetyczne wytwarzane przez trafo.

• #18 04 Maj 2010 21:51
    saxar
    Poziom 15  

Jak zrobiłeś te wskaźniki diód?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME