Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

quad 110 wysoka temperatura silnika

23 Feb 2010 18:06 7917 8
  • Level 9  
    Tak jak w temacie chodzi o quada 110 chinol normalny silnik chłodzony powietrzem.Zauważyłem a może to normalne że temperatura cylindra jest bardzo wysoka tzn.po np.prysnięiu kilku kroplami na cylinder syczy tak jakby to tłumik był wydaje mi sie że może być coś uszkodzone.
  • Level 10  
    pewnie jak daje się w dupę to w jednostkach chłodzonych powietrzem takie zjawisko występuje. trzeba jednak pamiętać o tym że nie można długo pozostawić włączonego silnika na postoju ponieważ niema ruchu powietrza miedzy żeberkami cylindra i będzie się przegrzewał.
  • Level 9  
    To znaczy że to jest normalne zjawisko bo w dupe raczej nie dostał tylko że syn fakt wolno jeżdził po podwórku i po śniegu
  • Level 10  
    dwu-, czterosów? w sumie nie ma to takiego znaczenia jaki typ silnika(choć w 4sowie trzeba kontrolować poziom oleju w silniku bo gorący olej szybciej się zużywa i spala.

Ja jeżdże motocyklem z chłodzonym powietrzem silnikiem i jak zatrzymam się na chwilkę albo w korku to czuje na nogach jak buca gorącym.

Normalny objaw oddawania ciepła
  • Level 35  
    Kolega Gomez myli się, bowiem silniki quada - podobnie jak i w skuterach mają dmuchawy, które kierują nadmuch powietrza wprost na cylinder i głowicę. Może faktycznie silnik był przeciążony a może stało się coś z wentylatorem np. zapchana siatka ochronna itp. i dlatego silnik się grzeje nadmiernie. Może silnik jest jeszcze na dotarciu, w takim przypadku należy przez pewien czas jego użytkowania uważać i nie przeciążać go. Myślę, że jest to silnik 4-suwowy, a więc należy uważać na poziom oleju (który również chłodzi silnik) i jego rodzaj tj. przewidziany przez producenta.
  • Level 10  
    Staszek49 w którym momencie się mylę?? jak pracuje w jako mechanik motocyklowy, skuterowy i quadowy to jeszcze sie nie spotkałem z zapchaniem tej kratki.

gajcy77 napisz jaki to jest quad??
  • Level 9  
    Chińska 110, ja tam nie widzę żadnego nadmuchu na cylinder, można jaśniej, jak to naprawić ewentualnie.
    quad 110 wysoka temperatura silnika
  • Level 14  
    Sprawdziłbyś jaka wartość osiąga temperatura silnika skoro twierdzisz, ze jest za wysoka.
    Idź do serwisu albo jakiegoś warsztatu, na pewno jakieś termometry maja.
    Gdyby się przegrzewał traciłby moc i przymulał, ewentualnie przerywał, a wkońcu zatarł.
    Jak dla mnie zaśmiecanie forum.
  • User removed account