Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

quad 110 wysoka temperatura silnika

23 Lut 2010 18:06 7314 8
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie chodzi o quada 110 chinol normalny silnik chłodzony powietrzem.Zauważyłem a może to normalne że temperatura cylindra jest bardzo wysoka tzn.po np.prysnięiu kilku kroplami na cylinder syczy tak jakby to tłumik był wydaje mi sie że może być coś uszkodzone.
  • Poziom 10  
    pewnie jak daje się w dupę to w jednostkach chłodzonych powietrzem takie zjawisko występuje. trzeba jednak pamiętać o tym że nie można długo pozostawić włączonego silnika na postoju ponieważ niema ruchu powietrza miedzy żeberkami cylindra i będzie się przegrzewał.
  • Poziom 9  
    To znaczy że to jest normalne zjawisko bo w dupe raczej nie dostał tylko że syn fakt wolno jeżdził po podwórku i po śniegu
  • Poziom 10  
    dwu-, czterosów? w sumie nie ma to takiego znaczenia jaki typ silnika(choć w 4sowie trzeba kontrolować poziom oleju w silniku bo gorący olej szybciej się zużywa i spala.

Ja jeżdże motocyklem z chłodzonym powietrzem silnikiem i jak zatrzymam się na chwilkę albo w korku to czuje na nogach jak buca gorącym.

Normalny objaw oddawania ciepła
  • Poziom 35  
    Kolega Gomez myli się, bowiem silniki quada - podobnie jak i w skuterach mają dmuchawy, które kierują nadmuch powietrza wprost na cylinder i głowicę. Może faktycznie silnik był przeciążony a może stało się coś z wentylatorem np. zapchana siatka ochronna itp. i dlatego silnik się grzeje nadmiernie. Może silnik jest jeszcze na dotarciu, w takim przypadku należy przez pewien czas jego użytkowania uważać i nie przeciążać go. Myślę, że jest to silnik 4-suwowy, a więc należy uważać na poziom oleju (który również chłodzi silnik) i jego rodzaj tj. przewidziany przez producenta.
  • Poziom 10  
    Staszek49 w którym momencie się mylę?? jak pracuje w jako mechanik motocyklowy, skuterowy i quadowy to jeszcze sie nie spotkałem z zapchaniem tej kratki.

gajcy77 napisz jaki to jest quad??
  • Poziom 9  
    Chińska 110, ja tam nie widzę żadnego nadmuchu na cylinder, można jaśniej, jak to naprawić ewentualnie.
    quad 110 wysoka temperatura silnika
  • Poziom 14  
    Sprawdziłbyś jaka wartość osiąga temperatura silnika skoro twierdzisz, ze jest za wysoka.
    Idź do serwisu albo jakiegoś warsztatu, na pewno jakieś termometry maja.
    Gdyby się przegrzewał traciłby moc i przymulał, ewentualnie przerywał, a wkońcu zatarł.
    Jak dla mnie zaśmiecanie forum.
  • Użytkownik usunął konto