Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Technics zestaw SC-EH500 (awaria deck'ów)

pat 30 Lip 2004 17:42 2331 4
  • #1 30 Lip 2004 17:42
    pat
    Poziom 10  

Dzień dobry.
    Mam wieże Technics SC-EH500 i od pewnego czasu deck (kagnetofon) a właściwie dwa deck'i magnetofonu coś wariują.
    Objawy są dziwne bo zaczęło się od tego że czasem się same wyłączały po włączeniu funkcji grania play czy przewijania i to nie był napewno koniec kasety !
    Teraz jest jeszcze gorzej wyłączaja się obydwa odrazu po włączeniu play czy przewijania, pierwszy deck kręci kasete tylko w lewą strone a reszta nie działa, włącze byle jaką funkcje i jakby odwołuje ją natychmiast automat magnetofonu :(
    Nie wiem co jest grane bo taki kasetnik to jest inna technologia niż mechaniczny i nie wiem czy to wina starych pasków klinowych czy raczej coś z mechanizmem obsługującym funkcje deck'ów, nie wiem nawet bo paski są zabudowane tak że jest problem z dostaniem się do nich więc wole się doradzić fachowców, bo to za poważny sprzęt jak dla mnie i nie chce się sam za niego brać a tym bardziej zepsuć go, w każdym bądz razie sam z tym sobie nie dam rady i proszę o pomoc.
    Za odpowiedz z góry bardzo dziękuje,
    pozdrawiam,
    pat.

0 4
  • #2 30 Lip 2004 18:52
    rr
    Poziom 16  

Witam.
    Oczywiście że zacznij od wymiany pasków.

0
  • #3 03 Sie 2004 19:07
    AndrePL
    Poziom 12  

Zgadzam się, poślizgi na paskach klinowych za pośrednictwem czujników halotronowych zliczających obroty wprowadzaja w błąd procesor sterujący mechanizmem, druga sprawa sprawdź czy w mechaniźmie są zabudowane inne włączniki np.krańcowe (mechaniczne lub optyczne).

0
  • #4 04 Sie 2004 12:16
    h jaworski
    Specjalista AGD

należy też przeczyścić styki odpowiedzialne za włożenie kasety i włączenie funkcji pley są zamocowiane na górze mechanizmu czasami przzerywają po czasie na zkutek zaoksudowania styków

0
  • #5 14 Mar 2005 08:01
    pat
    Poziom 10  

Dziękuje bardzo za pomoc :)

Wymieniliśmy paski na nowe, wyczyściłem głowice, te styczniki, wałki, rolki i koła na paski i biega wszystko jak nówka, gra i chuczy :)
    Nawet nie wiedziałem że da się to zrobić we własnym zakresie ale jednak da.
    Zgadzam się z waszymi wypowiedziami, to dla mnie magia ale silniczki rzeczywiście miały jakoś zbyt luźną prace przez co czujniki błędnie oceniały prace napędu i zakłucały mechanizm sterujący nim.
    Teraz sterowanie odbywa się prawidlowo i sprawnie.
    Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam, hej.
    pat.

0
  Szukaj w 5mln produktów