Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po połączeniu z VPN - rozłącza Internet

23 Lut 2010 19:25 12247 6
  • Poziom 17  
    Witam

Dzisiaj mój problem to rozłączanie Internetu po połączeniu się z VPN'em. Mam Neostradę i przez nią łączę się z siecią firmową. Po ustanowieniu połaczenia VPN po kilku sekundach rozłącza się Internet (chociaż samo połączenie Dial-UP jest nadal aktywne). Po wykonaniu polecenia PING do jakiegokolwiek serwera konsola zgłasza mi: 'TTL Expired in transit'. Mój system operacyjny to Server2008. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł ? ;)

PZDR
  • Poziom 31  
    Opisz trochę bardziej, co nie działa. VPN działa? Łączność do firmy jest?

Jeśli po połączeniu VPN-a nie można otworzyć Onetu, Google i nie działa GG, to objaw jest jak najbardziej prawidłowy. Oprogramowanie VPN, po połączeniu, modyfikuje ustawienia sieciowe w taki sposób, że jest łączność tylko z siecią firmową.

Pozdr!
  • Poziom 23  
    Nie zawsze tak jest, że połączenie przez VPN z siecią firmową odłącza dostęp do internetu.
    To zależy od ustawień konta w sieci firmowej, czy admin daje wyjście na świat przez firmowy serwer, czy nie.
    Dowiedz się o adres IP servera , i zaznacz w IE opcjach internetowych w usatwieniach sieci LAN połączenie przez serwer proxy, wpisz jego adres IP (lub nazwę), port , oraz zaznacz " nie używaj serwera proxy dla adresów lokalnych". W zasadzie, jak twoje konto ma mieć dostęp, powinny się te okienka po połączeniu z VPN wypełniać automatycznie, ale nie zawsze to prawidłowo działa i trzeba wpisywać adres i port ręcznie.
    Po połączeniu z VPN - rozłącza Internet Po połączeniu z VPN - rozłącza Internet
  • Poziom 17  
    Niestety to nie działa, nadal rozłącza połączenie.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Okno łączenia z siecią VPN -> Właściwości->Zakładka sieć->Podświetlamy Protokół TCP/IP->Właściwości->Zaawansowane->Ogólne
  • Poziom 17  
    Działa, bardzo dziękuję. Jedyna trafna odpowiedź + 100pkt ;)
  • Poziom 1  
    Witam,
    mam ten sam problem z Windows 10.
    Po połaczeniu FortiClient VPN sieć jest rozłączana.