Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 3, 1.4, 1992, Termostat

23 Lut 2010 20:13 4691 6
  • Poziom 1  
    Witam,
    jeździłem dłuższy czas z zepsutym termostatem (cały czas otwarty) przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą mechanik wymienił mi też termostat(i jak się okazało był cały czas otwarty) ucieszyłem się będę miał nareszcie ciepło w samochodzie..., bo to był mroźny styczeń...ale jak się okazało termostat otwierał się dopiero (a w trakcie postoju włączał wentylator także dopiero..)gdy na wskaźniku dochodziła wskazówka do 100 stopni...Pojechałem w tym samym dniu do mechanika on przełożył drugi (wcześniejszy był na 87stopni a włorzył inny nowy taki jaki był stary czyli na 84 stopnie i działo się tak samo) bylo już późno i gość powiedział że jest ok skoro płynu nie wyrzuca i że może to czujnik temperatury... i abym jeździł, ogólnie jeżdżę krótkimi trasami ale ostatnio jak wybrałem się w troszkę dłuższą, a na zewnątrz nie było już mrozu, temperatura ok 5 stopni to trochę się przeraziłem, w trakcie jazdy wskazówka już była bardzo blisko 110 stopni gdy się otworzył termostat. Proszę o jakiś komentarz i radę w mojej sytuacji i z góry dziękuję.
  • Poziom 15  
    walnięty czujnik, jak byś miał 110 to by się gotował
  • Poziom 9  
    Zapowietrzony układ chłodzenia. Miałem kiedyś identyczną sytuację. Jak już będziesz miał temperaturę taką w okolicach 100*C, to odkręć korek wlewu płynu chłodzącego (uważaj, można się poparzyć, najlepiej nałóż jakies rękawice gumowe). Powinien mocno psyknąć i od razu ciepły płyn z silnika powinien pójść do chłodnicy. Jeśli nie pomoże, to kilka razy tak spróbuj. Ja u siebie musiałem wywalić uszczelkę w korku, dopiero po tym przestało i jest git.
  • Poziom 10  
    Witam,podłączę się,mam przykre doświadczenia z termostatem w VW Golf 3 1,4
    1997 wymieniam już 3 w ciągu trzech lat ale teraz próbowałem sprawdzić nowy przed jego założeniem i gdy się wysunął po zagotowaniu wody w garnku to się już nie schował,czy tak powinno być?raczej nie i czy odbiorą mi go w sklepie?proszę o poradę
  • Poziom 15  
    jeżeli po wyjęciu z wody po chwili się nie zamknął to jest zwalony, powinni przyjąć reklamację .
  • Poziom 10  
    Tak jak się wysunął ten pręcik po włożeniu do gorącej wody tak już został w tej pozycji
  • Poziom 10  
    Na 100% zepsuty ten termostat, z reklamacją chyba nie powinno być problemu bo przecież zimny jest otwarty i widać że wadliwy. W swoim Golfie 3 1.4 zakładałem termostat ponad rok temu i działa bardzo dobrze. Silnik osiąga 90st. po kilku kilometrach i utrzymuje tą temp. w każdych warunkach, bez zasłaniania chłodnicy itp. Niestety nie pamiętam jakiej firmy był ten mój termostat.