Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AMICA FK232.3 - spalony moduł sterujący

23 Lut 2010 20:36 2737 4
  • Poziom 28  
    Witam
    dziś z lodówki Amica FK232.3 poleciały iskry i dym z panela sterującego, tego na którym jest kółko od ustawiania temperatury. Przyczyny mogą być rożne - możne było przepięcie na sieci, może coś innego - w każdym bądź razie, jeśli tak było i w sieci poszło 400V, to czy poza tym panelem mogło coś jeszcze w niej spalić, np agregat?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 18  
    Raczej nie, poszła elektronika, ewentualnie termik na sprężarce.
    Przed kupnem (naprawą ) elektroniki podłącz sprężarkę na krótko.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 28  
    oczyściłem płytkę z sadzy i wymieniłem rezystor 47om który jest na zasilaniu - lodówka zaczęła chodzić. Ale przed kondensatorem 470nF/400V był jakiś element kształtem przypominający kondensator ceramiczny, włączony miedzy szyny zasilające - ale nie jestem w stanie zidentyfikować go - możne ktoś wie co tam siedziało - pewnie to jaki element filtrujący napięcie
  • Poziom 33  
    Podejrzewam, że był tam warystor.
  • Specjalista AGD
    DawiDD napisał:
    oczyściłem płytkę z sadzy i wymieniłem rezystor 47om który jest na zasilaniu - lodówka zaczęła chodzić. Ale przed kondensatorem 470nF/400V był jakiś element kształtem przypominający kondensator ceramiczny, włączony miedzy szyny zasilające - ale nie jestem w stanie zidentyfikować go - możne ktoś wie co tam siedziało - pewnie to jaki element filtrujący napięcie

Tam jest warystor na 275V.