Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SIEMENS WM 10A 261 problem z pompą wody.

23 Lut 2010 21:04 7047 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    kpp_jacek napisał:
    Czy to aby nie jest wada fabryczna i zgodzić się na kolejny egzemplarz, czy odpuścić sobie ten model a może markę i zdecydować się na coś innego?

Niewątpliwie jest to wada fabryczna, ale nie wiadomo czy w całej serii. Silnik pompy jest mocowany do obudowy filtra, na tzw. zaczep bagnetowy i uszczelniony O-ringiem. Tam tkwi błąd (nieszczelność). Prawdopodobnie jest to podwymiarowy O-ring, lub błąd montażu.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Pewnie serwis poradził by sobie w mig z naprawą, ale obciach jest faktem... ;)
  • Specjalista AGD
    kpp_jacek napisał:
    Przyjrzałem się bliżej zaczepom łączącym silnik do obudowy i mam wrażenie, ze zaczepy obudowy, wchodzące w wyżłobienia w obudowie silnika są nadłamane. Całość wygląda niepokojąco delikatnie. Takie są chyba skutki zbytniej ingerencji księgowych w proces projektowania i produkcji :-(.

Ciekawe spostrzeżenie - być może jest to "kropka nad i", w temacie wpadki, bądź co bądź renomowanej firmy. Ale nawet najlepszym się zdarza...choćby Toyota :D
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Prawdopodobnie przyczyną wycieku nie jest żaden błąd fabryczny tylko urządzenia były przechowywane w zbyt niskiej temperaturze i woda pozostała w obudowie filtra spowodowała pęknięcia połączeń pompa - filtr.
  • Specjalista AGD
    kpp_jacek napisał:
    TomekCarlos napisał:
    Prawdopodobnie przyczyną wycieku nie jest żaden błąd fabryczny tylko urządzenia były przechowywane w zbyt niskiej temperaturze i woda pozostała w obudowie filtra spowodowała pęknięcia połączeń pompa - filtr.

Również to jest prawdopodobne, gdyż wspomniał o tym nawet pan z serwisu hipermarketu. Nasunęły mi się przy okazji dwa pytania: Czy oczy mnie mylą, czy w tym modelu połówki obudowy bębna są sklejane ze sobą i co sądzicie tym że wąż odpływowy pralki wychodzi z obudowy górą?

No to sprawa pomp się wyjaśniła i ktoś za to "beknie" :wink:
    Zespół piorący klejony, to niestety ostatnio standard, a co do węża, to większość pralek Bosch-Siemens, tak ma.