Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WS 504 Unitra Diora wzmacniacz

11maly1 23 Feb 2010 21:06 1968 6
    11maly1
    Level 10  
    witam mam taki problem mianowicie znalazlem w piwnicy wzmacniacz WS 504 Unitra Diora wzmacniacz niestety po podlaczeni do sieci nic nie eaguje bezpieczniki sa ok zauwazylem tylko jedna rzecz podczas wyjmowania wtyczki z gniazdka zasilajacego diody na wzmacniaczu nieco migaja...prosze o pomoc co to moze byc?
    POTER
    Level 13  
    hmmm jeśli jest zawilgocony to mogą być różne objawy ale po 1 opisz co sprawdzałeś ??

zobacz czy diody prostownicze sa ok ??
    zmierz napięcie powinno być koło 35V- 40V
    opisz coś więcej ..

Pozdrawiam
    11maly1
    Level 10  
    jestem troche zielony w takich tematach wiec prosze o zrozumienie:D sprawdzalem bezpieczniki wszystkie sa ok przy wlaczaniu zasilania lekko migaja diody i jest delikatne "pukniecie" w srodku.jak znajde woltomierz to zmierze, napiecie domyslam sie ze trzeba zmierzyc tuz za zasilaczem... zastanawialem sei nad oddaniem go do naprawy ale koszta moga byc spore i watpie ze sie oplaca wiec prubuje tutaj cos zdzialac... z gory dzieki za pomoc...
    rad35
    Level 10  
    Witam!

Trudno określić, co może być przyczyną owych stuków. Nie miałem okazji dotychczas zajmować się WS 504 ( a bardzo bym chciał:D).
    Mam natomiast schemacik wzmacniacz, jeżeli to mogłoby coś pomóc to pisz na PW.
    Pozdrawiam!
    inżynier_pl
    Level 10  
    Witam odezwij do mnie na pw pomogę w naprawie tego wzmacniacza
    hometuning
    Level 10  
    Może spróbuj zacząć od najbanalniejszej rzeczy czyli czy masz mostki na wejściu i wyjściu do equalizera.