Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki uzywany wymacniacz na przód pod Powerbass es6-c

23 Lut 2010 23:02 2467 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zwracam się z pytaniem jakiego wzmacniacza szukać do podpiecia przodu w postaci Powerbass es6-c w cenie do 250zł. Oczywiście używka. Stąd taki niski budżet że po prostu lekko sie pozmienialo i tylko wzmaka mi trzeba zeby skonczyc CA a szkoda żeby grał tylko tyl.
    z tyłu mam 2 PB s-10 (closed) spięte w 2 omy i ciągnięte przez SIGNATA Ram 3 mark II
    na przód kupiłem również PB es6-c i szukam jakiegoś wzmacniacza który bedzie z tym dobrze współgrał.
    myslałem nad jakimś Alpine z serii v12 ale przegladając alledrogo mam juz mętlik totalny..mam nadzieje że pomożecie. poza tym lepiej 4 czy 2 kanałówke? I czy bedzie mi potrzebny jakis kondensator lub inne badziewie przy 2 wzmacniaczach?
    pozdrawiam i z góry dziekuje za sugestie

zaznaczam że lubię słuchac wszelkich radiowych utworów jak również nie pogardze dobrym rockiem i bluesem i często uderzeniem jakiegoś bassu w postaci jakiegos techno. czyli ogólnie bardzo zróznicowane typy.
  • Poziom 25  
    2 kanały Ci wystarczą, szukaj jakichś sony xm lub Axton, tak około 300 zł juz dostaniesz używane. Kondesator raczej nie potrzebny jeśli masz grube kable, zamiast niego zainwestuj w lepszy wzmacniacz.
  • Poziom 9  
    zastanawiałem sie też nad jakimś signatem bo ten który mam bardzo ladnie sobie radzi.
    RAM2 mark 2
    ROC 2
    FURY 400
    czy może do napedu przodu lepiej bedzie rozejrzec sie własnie za jakimś axtonem ,starszym sonny alpiną?
  • Poziom 25  
    Na temat Signatów nie wypowiadam się bo nie miałem styczności, ale koledzy na forum również polecają do zestawów odseparowanych Sony i Axton. Alpina ostro górą grają, zależy czego oczekujesz
  • Poziom 9  
    No własnie boję sie o ta ostrą górę. Juz zdecydowanie wole wybijący się dół ale z kolei najlepiej by bylo aby w miarę to wyrównać zważywszy że czesto tez słucham ambitniejszych kawałków.. basu i tak jest pod dostatkiem z tyłu... sam nie wiem jak to rozwiązać
  • Poziom 36  
    traktorzysta789 napisał:
    No własnie boję sie o ta ostrą górę. Juz zdecydowanie wole wybijący się dół ale z kolei najlepiej by bylo aby w miarę to wyrównać zważywszy że czesto tez słucham ambitniejszych kawałków.. basu i tak jest pod dostatkiem z tyłu... sam nie wiem jak to rozwiązać

Może axton c500 w dwóch mostkach po 140W na strone.
  • Poziom 13  
    Witam, jestem w podobnej sytuacji. Szukam jakim wzmacniaczem 4 kanałowym do ok. 800 - 900zł zasilić: przód Power Bass L-60C (2x75W) i tył sub PowerBass S-10 (1x275W)?

Obecnie mam leciwego Blaupunkta GTA-480 i wiem że na nim obecne głośniki nei mogą pokazać na co je stać.

Szukam na allegro coś z używek US Amp ale na razie nic nie ma, a szczególnie XT-1600.4 Zastanawiam się też nad DLS np. X-D30, 3 kanały, na woofery było by po 120W a na suba 300.

Potrzebuje raptem tylko 2x prawdziwych 70W na przód i mostka na tyle wydajnego aby zagrał donośniej subik. Czy Alpine MRV-F345 bądź AUDISON SRX 4 albo lepiej, AUDISON LRX 4.300 dobre by były? Ewntualnie Helix H400 Esprit, oczywiście używki.
  • Poziom 25  
    A koniecznie chcesz 4 kanały? A nie lepiej kupic 2 wzmaki? Np na przód axton c502 a na tył Carpower 2/250? Cp ma w mostku 4oo watt więc jeszcze spory zapas mocy
  • Poziom 13  
    Tak :) koniecznie 4 lub 3 kanały. Coś z pewna mocą. Na oku mam obecnie Audio-System Mx 60.4 980zł + przesyłka. To juz chyba mój maksymalny budżet i tak już wysilony. Ale kusi mnie okropnie model RADION 90.4, to już ponad 1200 wyjdzie :/ Jednak nie chce się pchać w jakiś "hi-end", zależy mi po prostu na rozbujaniu zestawu jaki posiadam a nie na pięknym krystalicznym dźwięku. Aby tych watów przybyło i wykopu więcej.
  • Poziom 9  
    odświeżam temat bo mam pytanie który z tych wzmacniaczy bedzie najlepszy do napedzenia tych PB es6-c

SIGNAT LAB 2
    Dane techniczne:
    RMS Leistung an 4 Ohm 2x 100 Watt
    RMS Leistung an 4 Ohm gebrückt 1x 370 Watt
    RMS Leistung an 2 Ohm 2x 185 Watt
    RMS Leistung an 2 Ohm gebrückt 1x 550 Watt
    RMS Leistung an 1 Ohm 2x 280 Watt
    Geräuschspannungsabstand -106dB
    (A-bewertet)
    Frequenzgang (-1dB) 10 HZ - 70 kHz
    Kanaltrennung -70dB
    Eingangsempfindlichkeit 100 mV – 5.0 V
    Eingangsimpendanz 30 kOhm
    Tiefbassfilter LPF1 Einstellbar: 40 – 200 Hz 24 dB / Oktave

BRC BassRemoteControl
    Von -6 dB bis +6 dB bei 60 Hz
    ( wenn LPF 1 aktiviert )
    Tiefpassfilter LPF 2 Einstellbar: 600 – 6000 Hz 12 dB / Oktave
    Hochpassfilter HPF 1 Einstellbar: 60 – 600 Hz 12 dB / Oktave
    Hochpassfilter HPF 2 Einstellbar: 2000 – 10000 Hz 12 dB / Oktave
    Subsonic Filter Einstellbar: 10 - 50 Hz
    24 dB / Oktave
    Phase Shift Control 10-160 Grad / 190-340 Grad
    Sicherung 2x 40 A ( Maxi )
    SCF SevoControlledFan cooling system
    Die Lüfter ( 4 stk ) laufen bei 40 Grad langsam an. Geschwindigkeit abhängig von Kühlkörper- Temperatur 2 Lüfter ziehen, die anderen beiden drücken.
    Betriebsspannung 10.0 – 15.0 Volt
    Abmessung: 330x 72x 350 (390) mm

SIGNAT RAM 3 MARK 2
    Kirjeldus:
    1x480W RMS 4Ohm
    1x580W RMS 2Ohm
    Output load impedance (stereo mode) 1-8 Ohm
    Aktive low pass filter 50-250Hz, 12dB (ch 1/2)
    Aktive high pass filter 50-250Hz,12dB (ch 1/2)
    Max. peak music power - 500W
    RMS power at 4Ohm (0.05%THD) 2x150W
    RMS power at 4Ohm, bridged (0.1% THD) 1x480W
    RMS power at 2Ohm (0.2% THD) 2x230W
    RMS power at 1Ohm (0.2% THD) 2x240W
    S/N ratio - 105dB
    Freg. response (-3dB) - 10Hz-65kHz
    Input sensitivity - 100mV-4V
    Input impedance - 20kOhm
    Fuse rate - 2x30A
    Supply voltage - 12 V DC
    Dimensions - 230x57x300mm

HARMAN KARDON CA 280
    Moc RMS przy 2 Ohm 2 x 160W
    Moc RMS przy 4 Ohm: 2 x 110W
    Moc RMS przy 4 Ohm mostek: 1 x 320W
    Filtr dolnoprzepustowy z regulacją 32 - 320Hz (12 dB na oktawę)
    Filtr górnoprzepustowy z regulacją 32 - 320Hz (12 dB na oktawę)
    Filtr subsoniczny 10 - 80 Hz
    Pasmo przenoszenia 14 Hz - 100 kHz
    Stosunek sygnał/szum > 106dB
    Bezpieczniki 2 x 20A
    Wymiary 312 x 264 x 54 mm

ORION 2002
    RMS Power at 4 Ohms 50 W x 2 Moc RMS przy 4 Ohm 50 W x 2
    RMS Power at 2 Ohms 100 W x 2 Moc RMS przy 2 Ohm 100 W x 2
    Performance Wydajność
    Frequency Response 20 Hz - 20000 Hz Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20.000 Hz
    Signal to Noise Ratio 100 dB Odstęp sygnału od szumu 100 dB
    THD at Rated RMS Power 0.1 % THD przy znamionowej Moc RMS 0.1%
    Crossover / Equalizer Crossover / Equalizer
    Bass Boost With Bass Boost Bass Boost With Bass Boost
    Bass Boost Frequency 45 Hz Wzmocnienie tonów niskich częstot. 45 Hz

RODEK R2180i
    * 2 × 180W / 4 Ohm

* 1 × 380W @ 4 Ohm

* Lowpass 40 ~ 200 Hz

* Hipass 40 ~ 200 Hz
    ponoć rodek jest stabilny w 2 ohmach ale nie mam pełnych danych

AXTON C402
    1 x 350 W RMS @ 4 Ohm

2 x 120 W RMS @4 Ohm,

2 x 180 W RMS @2 Ohm

Alpine MRV-T757
    o Ciągła moc skuteczna (RMS) (W) (przy
    o 14,4 V, 20 Hz - 20 kHz)
    o 4 Ohm stereo (0,04%THD)100 W x 2
    o 2 Ohm stereo (0,3% THD)200 W x 2
    o 4 Ohm zmostkowany (0,3% THD)400W x 1
    o Stosunek sygnału do szumu 105 dBA
    o Pasmo(+0, -1 dB) 10 Hz - 50 kHz
    o Przystosowany do wspołpracy z funkcja Bass Engine
    o Zasilacz z tranzystorami MOSFET
    o Zasilacz DC-DC z modulacją szerokości impulsu (PWM)
    o Stopień końcowy MOSFET
    o Automatyczna ochrona przed wysoką temperaturą
    o Automatyczne zabezpieczenie prądowe
    o Wentylator
    o Obwód o wysokim współczynniku tłumienia
    o Wielofunkcyjny wskaźnik na górnym panelu
    o Wbudowana zwrotnica
    o Korektor paramentryczny (1-zakresowy)
    o Filtr poddźwiękowy
    o Regulacja z górnego panelu
    o Układ z gniazdami po obu stronach
    o Pozłacane gniazda zasilania zaciskane
    o Pozałcana gniazda głośnikowe zaciskane
    o Wyjście RCA przedwzmacniacza buforowego

lub jakis inny Alpine bo jest ich sporo a wszystkie podobne..

ogólnie do około 350zł uzywkę żeby dobrze to zagralo przy dwóch powerbassach s-10 z tyłu i przy różnego rodzaju muzyce.. ogólnie radiowe utwory nieżadko również rock i blues ale czasem też jakies dobre techno... nie lubię kłujących w uszy tonów wysokich.. zalezy mi zeby to było mnie wiecej zgrane ze sobą a słabo sie znam na tym jaki wzmacniacz do czego a niestety możliwości odsłuchu też zadne... liczę na pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Axton do przodu nie - bo gra jak prze koc- miałem - lepiej (dynamiczniej) grał stary Crunch p4125. Rodek trochę 'ostry'. Alpinka też. Oriona nie znam. Skupiłbym się na tych Signat - gdzieś czytałem, ze ten Lab 2, to najwyższa półka firmy - to oczywiście tylko moje zdanie, j :)

Dodano po 4 [minuty]:

Traktorzysta, grzeje Ci się ten Signat? (sam Ci go polecałem ;) ) - w końcu w mostku obciążony jest dwoma omami.
  • Poziom 9  
    Własnie ja też czytałem o nim conieco ..podaję link do strony gdzie jest conieco o signatach lab 2 i Ram3 mk II. Mam już RAM 3 Mk II na tyle ale może dobrzeby było go wrzucić na przód?
    Link

hehe :) w sumie musze powiedziec ze gra narazie z jednym s-10.z dwoma PB s-10 zagrał dopiero pare chwil i kolega zdecydował sie ode mnie jednego odkupić a za taką cene nie mogłem mu sie oprzeć:D i w ten sposób trudno mi stwierdzic czy sie grzeje... z jednym jest tylko ciepły i robi z nim co chce:)( chodzi o SIGNATA RAM3 Mk2 dla niewtajemniczonych) przy okazji szukam znowu pb s-10 używki:)
  • Poziom 9  
    Proszę o jakies podpowiedzi i opinie o tym Signacie Lab 2 ??