Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI Air Keyboard - nowy pomysł na sterowanie HTPC

Belialek 23 Lut 2010 23:03 2089 2
  • MSI Air Keyboard - nowy pomysł na sterowanie HTPC

W ciągu ostatniego roku na rynku pojawiło się mnóstwo urządzeń peryferyjnych umożliwiających interakcję z domowymi komputerami pracującymi jako domowe centrum rozrywki (HTPC) - oczywiście pomijając coraz to bardziej ergonomiczne kształty, wszystkie posiadały klawiaturę oraz kontroler myszy (bezprzewodowa mysz, mini joystick bądź touchpad). Firma MSI postanowiła pójść krok dalej.

Nowy kontroler jest klawiaturą QWERTY z nisko osadzonymi klawiszami, osobną pulą przycisków umożliwiających przypisanie im dowolnej funkcji oraz rozwiązanie nazwane "Air Mouse". Klawiatura wyposażona została w akcelerometr, dzięki któremu można poruszać kursorem odpowiednio przechylając całe urządzenie. Firma pomyślała również o ergonomii: najwygodniej jest trzymać klawiaturę oburącz - przypomina to ułożenie rąk na padzie do gier, tym bardziej iż prawy i lewy przycisk umieszczone zostały jako "spusty" (triggers) po prawej i lewej spodniej części klawiatury.

Producent swoją decyzję tłumaczy faktem, iż touchpad nie jest najbardziej naturalnym sposobem kontroli kursora, a nie każdy ma w salonie miejsce aby swobodnie poruszać myszką. Czy jednak użytkownicy przyzwyczają się do - bądź co bądź - nowego systemu sterowania? Czas pokaże.

Kontroler będzie dostępny jeszcze w tym roku a jego cena detaliczna ma oscylować w granicach 110 USD.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    Belialek
    Poziom 22  
    Belialek napisał 849 postów o ocenie 75, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
    Firemark
    Poziom 11  
    Ciekawe - ale nie wiem czy bym trafiał dokładnie w każdy klawisz.
    Z tą myszą może nie wypalić,choćby w grach fps [ja sobie tego nie wyobrażam].
    DawwidW
    Poziom 15  
    Nie wydaje mi się aby to mogło być wygodne (mysz)...