Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M

Elvisu 23 Lut 2010 23:13 13511 14
  • Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M

Tak jak w opisie.
    Zegar bez "fajerwerków", bez budzika, bez synchronizacji z zegarem atomowym w Londynie, bez sterowania pilotem i bez sokowirówki. Chciałem po prostu mieć oryginalny, pasujący do mebli zegarek, elegancko przy tym wyglądający. Absolutnie wszystko robione w warunkach domowych i niestety z powodu braku prowadnic do wyrzynarki lub po prostu braku piły stołowej,obudowa nie jest może idealnie docięta.
    Ale starałem się jak mogłem.

A oto efekty :)

Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M Zegar Nixie na 6 Lampach Z573M

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Elvisu
    Poziom 10  
    Elvisu napisał 13 postów o ocenie 56, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    maliniak80
    Poziom 16  
    Mogłeś obudowe lekko przybejcowac tak zeby była jasniejsza zeby było widac słoje drewna. Napisz coś wiecej o samym układzie, masz jakieś podtrzymanie w przypadku zaniku zasilania? Moze warto by było jednak dorobić DCF. Starannie wykonane płytki, ogólnie włożone troche pracy. Gratuluje zegarka
    Elvisu
    Poziom 10  
    Obudowa jest z naturalnej sklejki więc nie widać akurat na niej zbyt dobrze rysunku drewna.
    Nie chciałem jaśniejszej bejcy ze względu na kolor mebli w pokoju ;)
    Może jakość zdjęć nie jest pierwszorzędna ale jak ogląda się go w dzień na żywo,widać że to nie jest płyta MDF tylko jednak naturalne drewno :)

Co do podtrzymania czasu, w planach jest zasilanie z jakiegoś akumulatorka, które również postaram się jeszcze wmajstrować w środek.

W planach mam jeszcze zegar na dużych Nixie więc może tam pomyślę o DCFie.
    Może wtedy dorobię się prowadnic do wyrzynarki i zrobię dokładniejszą obudowę ;)
    Dj Joker
    Poziom 26  
    Witam. Ja zabejcował bym całą obudowę w jednym kolorze. Tak jak poprzednik, od dawna myślę by popełnić taki zegarek, lecz nie mam zbytnio gdzie kupić lampy. Twoje lampy skąd masz? Jeśli możesz podać namiar, to bardzo proszę;) Zegarek świetny!

Pozdrawiam. DJ JOKER
    Elvisu
    Poziom 10  
    Chętnie podałbym namiary na lampy ale niestety moje "źródło" zostało już wyczerpane. Koledze udało się zakupić kilkadziesiąt tych lamp, ja odkupiłem od niego 6 sztuk, chciałem więcej, ale niestety wszystkie się już rozeszły. Nie mam na chwilę obecną żadnych innych dojść do lamp. Poszukuję za to tych większych, jeśli ktoś w Was byłby w posiadaniu 6 zbędnych sztuk w przystępnej cenie, proszę o wiadomość ;)
    Uszol 1990
    Poziom 29  
    Witam
    czy będzie dostępny schemat oraz wsad?
    czegoś takiego potrzebuje, bez zbędnych fajerwerków ;)
    a co do konstrukcji, podoba się.
    przynajmniej sam zrobiłeś obudowę, własnoręcznie a nie kupiłeś coś "gotowego"
    pozdrawiam
    Elvisu
    Poziom 10  
    Koszty. Hm. Lampy udało mi się odkupić od kolegi po taniości. 10zł za nowiutką lampę to niedużo moim zdaniem. Także lampki w sumie 60zł + elementy.. myślę że ich koszt zamknął się w 20-30 złotych. Transformator z odzysku a sklejka do zrobienia obudowy, z piwnicy. ; ) Poniosłem wydatki około 80-90 złotych ale myślę że gdyby policzyć cenę obudowy i całej reszty najdrobniejszych pierdół to byłoby około 110 120zł. Myślę więc że to nie majątek ; )
    bob54
    Poziom 12  
    witam czy moglbyś podzielic się wsadem do procka
    Elvisu
    Poziom 10  
    Niestety nie posiadam. Procka zaprogramował mi kumpel, jest powiem szczęśliwym posiadaczem przystawki do programowania takowych. Postaram się wziąć go od niego ale nie obiecuję, że to będzie w najbliższym czasie. Jak zdobędę, dorzucę do plików.
    Krecik288
    Poziom 10  
    a mógłbym prosić o spis elementów i rozmieszczenie na płytce z lampami ?? bo tego brakuje jak by ktoś miał to prosze ;]
    Zor0
    Poziom 9  
    Przy okazji jak by można było prosić o udostępnienie warunków zasilania.
    kordek4
    Poziom 11  
    Witam
    I co, da się zamieścić wsad do procka?
    Bo płytkę już mam, więcej osób byłoby napewno wdzięcznych.
    fazza
    Poziom 14  
    witam
    i jak z tym wsadem do procka ? Bedzie dostepny

PS.Moze posiada ktos schemat zegara z budzikiem na 6 lamp Z573M ?

Pozdrawiam