Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh AF 200 - ukośnie kseruje

cyberda 24 Lut 2010 00:55 1308 9
  • #1 24 Lut 2010 00:55
    cyberda
    Poziom 12  

Witam!

Coś dzisiaj się mojej maszynie pokręciło
    wydruk jest ukośny tak z ADF'u jak i normalnie ze szkła
    Nie ważne z którego podajnika idzie kartka czy z szuflady czy z podajnika ręcznego - zawsze kopia jest ukośna

• #2 24 Lut 2010 01:25
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

zobacz czy Ci się nie poluzowała sprężyna na synchronizacjii... Jak jedną stroną puści , to krzywo idzie kartka. Skaner / optykę wyeliminowałeś ?

C.

• #3 24 Lut 2010 02:36
    cyberda
    Poziom 12  

Skaner raczej tak bo przez ADF jest tak samo, optyka tez musi być OK bo jakość kopi (jeśli chodzi o zachowanie kształtów - jest OK) - wygląda właśnie tak jakby pod bęben kartka wchodziła ukośnie i tak był nanoszony toner tylko czy w takim przypadku nie powinna kartka być pogięta ?

Przerabiałem w tym ksero już wszystko ale synchronizacji nie - powiedz dokładniej gdzie tej sprężynki szukać.

• #4 24 Lut 2010 08:42
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Wałek synchronizacji masz pod unitem bębna. Czarny gumowy wałek i dociskający go metalowy. Docisk wykonywany jest właśnie za pomocą sprężyn, szukaj ich na końcach wałka, przy bushingach.

C.

• #5 09 Mar 2010 17:01
    cyberda
    Poziom 12  

Sprawdziłem wałek - wszystko z nim OK, wymieniłem nawet sprzęgiełko i problem nadal ten sam - co gorsza doszło do tego że papier się zacina właśnie na wałku synchronizacji, a przy kserowaniu kilku stron karta zostaje na tym wałki a na nią nachodzi następna i totalna blokada.
    Zastanawiam się czy czasem nie poleciała płyta głowna, a właściwie sterowanie sprzęgiełkiem.

Co sądzicie ????

• #6 11 Mar 2010 10:39
    gasior
    Poziom 25  

Synchronizacja, czyli "rejestracja". Na pewno nie siedzi przed sama rejestracja w narozniku jakis kawalek nieusunietego zacietego papieru? Jak wyglada przekos papieru podczas transportu pionowego miedzy taca a rolkami rejestracji? Mozesz tez sprobowac w trybie serwisowym pobawic sie regulacja "buckle adjustment" czyli zwiekszaniem/zmniejszaniem fali, jaka tworzy sie przed wstrzeleniem kartki przez rolki rejestracji. Co do plyty BICU, ktora steruje sprzeglem rejestracji - zwroc uwage czy przypadkiem rolka rejestracji nie kreci sie caly czas - jezeli startuje rownoczesnie z nacisnieciem "start" no to skoro wymieniles sprzeglo, pozostaje niestety plyta. Nie miales przypadkiem przed ta usterka problemow z uszkodzonym silnikiem dozowania toneru? Na plycie BICU jest driver TD62308, ktory steruje jednoczesnie silnikiem dozowania, sprzeglem tacy bypass i sprzeglem rejestracji wlasnie - jezeli zewrze silnik dozowania to ten scalaczek doslownie eksploduje. Da sie go wymienic, scalak dosc popularny na plytach Ricoh-a. Mialem raz przypadek, ze zwarcie poszlo dalej na chip sterujacy tym driverem i sprzeglo rejestracji pozostalo zalaczone na amen, plyta do wymiany. Powodzenia

• #7 11 Mar 2010 18:04
    cyberda
    Poziom 12  

Wymieniłem płytę główną (tak na wszelki wypadek) i zmieniłem orientację papieru w szufladzie (na poziomą) - czyli kartka idzie środkiem więc chyba z tym zaciętym papierem masz rację bo idąc środkiem po prostu omija go. Chyba będę musiał dokładniej zanurkować w ksero ... :D
    Oczywiście po tych zabiegach jest wszystko OK ale to rozwiązanie raczej doraźne.

• #8 22 Lis 2010 08:48
    pcnet

Poziom 32  

mam podobny problem z 1018
    stawiam na ten docisk ale co tam może nie działać z ta sprężyną?

• #9 22 Lis 2010 11:56
    gasior
    Poziom 25  

Ano moze - prawdopodobnie zlamany plastikowy element, na ktorym ta sprezyna sie trzyma i robi naciag. Tam jest dosc duza sila. Dostep z przodu jest banalny, pod obudowa. Gorzej jezeli peklo od tylu, bedziesz mial troche zabawy z tym. Powodzenia

• #10 23 Lis 2010 00:03
    cyberda
    Poziom 12  

A jak odwrotnie załadujesz papier (o 90 stopni) to też Ci zacina ? U mnie wystarczyło tak zrobić i z tak ułożonym papierem chodziła OK

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME