Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli DomiProject C24, czujnik przepływu[kupię]

24 Lut 2010 01:25 3684 7
  • Poziom 12  
    Witam. Zwracam się z prośbą do jakiejś dobrej duszy serwisanta Ferroli o pomoc.
    Otóż potrzebuję zakupić czujnik przepływu (obieg CWU) do tego pieca.
    Niestety podobno oficjalna droga istnieje tylko poprzez Serwisanta tejże firmy. Allegro i inne podobne serwisy już odwiedziłem i klapa. Pomóżcie bo nie mam ciepłej wody :(
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    mirrzo napisał:
    Serwisant nie sklep, więc nie kupisz. Zamów usługę.

OK. Nie uchylam się za zapłatę za usługę - potrzebuję tylko tego elementu praktycznie natychmiast.
  • Poziom 16  
    Co ci się z nim stało. Sama wymiana może doprowadzić do ponownego uszkodzenia.
  • Poziom 12  
    ogi4 napisał:
    Co ci się z nim stało. Sama wymiana może doprowadzić do ponownego uszkodzenia.

Pękł na skutek zadziałania ujemnej temperatury i zamarznięcia wody. Mam nadzieję, że ponownie usterka nie wystąpi.

PS. Czujnik już mam więc temat uważam za zamknięty.

PS2. Nie wiem na jakiej zasadzie ma działać opcja "antyzamarznieniowa" skoro piec w czasie spoczynku wyłącza pompę obiegową. I co z tego że temperatura pieca jest na + skoro we wszystkich innych pomieszczeniach grzejniki pozamarzały bo nie było obiegu czynnika.
  • Poziom 16  
    Żeby kocioł "czuł" czynnik w grzejnikach musi pracować pompa.Pompa pracuje na min. włączeniu kotła jeżeli nie ma regulatora pokojowego,jeżeli jest regulator w miejscu cieplejszym to niestety kocioł tego nie widzi że gdzieś jest zimniej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    ogi4 napisał:
    Żeby kocioł "czuł" czynnik w grzejnikach musi pracować pompa.Pompa pracuje na min. włączeniu kotła jeżeli nie ma regulatora pokojowego,jeżeli jest regulator w miejscu cieplejszym to niestety kocioł tego nie widzi że gdzieś jest zimniej.
    Pozdrawiam.

W tym konkretnym przypadku brak jest regulatora pokojowego czyli styk "jest zwarty" na stałe. Mimo to piec jakieś 5 minut po wyłączeniu palnika wyłącza pompę :( i załącza dopiero wówczas jeżeli przechodzi ponownie do cyklu podgrzewania (czyli t spadnie poniżej jakiegoś tam ustawionego progu).
    Niestety piec jest zamontowany w najcieplejszym miejscu w domu stąd stało się co się stało. Dorobiłem sobie wyłącznik załączający pompę do pracy ciągłej i już jest OK.