Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wygłuszenie drzwi passat b5

arnow79 24 Lut 2010 13:39 10993 14
  • #1 24 Lut 2010 13:39
    arnow79
    Poziom 8  

Witam, niedługo będę wygłuszał drzwi w passacie, w związku z powyższym, mając na uwadze fakt, że jestem amatorem w tej dziedzinie może ktoś "obcykany"w temacie pomoże mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania.
    Po zdjęciu tapicerki z drzwi mam do odkręcenia blachę, która szczelnie przykrywa drzwi od wewnątrz, i teraz mam pytanie, wiadomo że wygłuszam blachę zewnętrzną , natomiast po co mam wygłuszać tą blachę wewnętrzną od strony wnętrza samochodu? nie lepiej po odkręceniu tej blachy dobrze ją wygłuszyć od strony zewnętrznej( klej w stronę wnętrza samochodu)? przecież po takim wygłuszeniu otrzymam w środku drzwi komorę rezonansową, natomiast co mi da wyklejenie matami drzwi od wewnątrz skoro do wewnątrz drzwi będzie skierowany klej, a nie masa bitumiczna?
    mam nadzieję że nie nakręciłem za bardzo, dzięki za odpowiedź

0 14
  • #2 24 Lut 2010 15:11
    sanders156
    Poziom 35  

To sa maty wygluszajace i ich zadaniem jest zmniejszenie rezonansu blach , wyklej jak chcesz byle porzadnie i byle miedzy tapicerka a ta blacha tez byl material wygluszajacy lub wytlumiajacy mozesz zrobic tak jak mowisz a na tapicerke dac watoline lub gąbke impregnowana

0
  • #3 24 Lut 2010 15:32
    Italiano1981
    Poziom 11  

Witam.Akurat w passacie nie jest to takie somplikowane.Po zdjeciu tapicerki wyklej cala blache dokladnie matami w kazdym mozliwym miejscu.A tapicerke podklej od tylu tak jak napisal kolega watolina lub gabka rowniez dokladnie bo ta potrafi trzeszczec przy wiekszej glosnosci.Nie zaluj materialow a napewno bedziesz zadowolony z efektu.Pamietaj o dystansach z mdf-u bo plastikowe sa do bani.

0
  • #4 24 Lut 2010 16:09
    arnow79
    Poziom 8  

ok, dzięki za pomoc

0
  • #5 24 Lut 2010 16:13
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Pamietaj tez o dobrych matach :) Vibroplast STP M1 - szukaj na aukcjach

-1
  • #6 29 Wrz 2013 14:22
    MatttiX
    Poziom 9  

Sory za odkopanie starego tematu, ale chcialem sie dowiedziec jak "arnov79" wygluszyles drzwi ? Czy nakliles od srodka na ta blache klejem do srodka auta ? czy zakreciles blache i okliles ja klejem na zenatrz?

Popraw pisownie.

0
  • #7 29 Wrz 2013 20:34
    arnow79
    Poziom 8  

Witam
    okleiłem drzwi a tą blachę przykręciłem i okleiłem drzwi razem z nią, moim zdaniem szkoda na to kasy , ja na próbę okleiłem najpierw jedne drzwi i naprawdę się do tego przyłożyłem maty STP głośniki na dystansach z mdf-u i po oklejeniu jednych drzwi ja nie słyszałem zadnej różnicy między oklejonymi a nieoklejonymi , nie wiem może ja mam drewniane ucho, w drugim aucie robiłem sobie audio i drzwi już nie wygłuszałem, pozdrawiam

0
  • #8 07 Paź 2013 11:37
    LaZaRuS99
    Poziom 14  

Bo passat b5, golf 4, seat leon, bora... mają genialne rozwiązane drzwi. Zamknięta komora i głośnik wpakowany rewersem w nią. Ja w swoim VW B5 wymieniłem tylko głośniki i efekt zadowalający.
    Teraz mam E46 CI i tutaj jest rzeź, głośnik siedzi w tapicerce drzwi a za nim jest blacha.

0
  • #9 20 Sie 2014 14:06
    x_dymek_x
    Poziom 9  

Witam, też chciałem odświeżyć temat.

Kupiłem do mojego paska dwa głośniki PHONOCAR 2644. Podobno nie są najgorsze. Nie chciałem oryginalnych bo systematycznie się sypały, już tylko jeden działa. Okazało się, że po zamontowaniu jednego nowego i porównaniu do starego jest tragedia. Nie ma basu prawie w ogóle mimo że głośnik pracuje ładnie. Na próbę czy to wina głośnika przyłożyłem go w domu do kolumny i gra bardzo ładnie. I teraz pytanie: czy wygłuszenie drzwi może pomoc uzyskać bas?

0
  • #10 20 Sie 2014 14:38
    powalla
    Moderator CarAudio

Pewnie podłączyłeś je w przeciwfazie i stąd "brak basu" , więc sprawdź to.

0
  • #11 20 Sie 2014 15:15
    x_dymek_x
    Poziom 9  

Własnie nie, bo sprawdzam balansem je oddzielnie i dźwięk się dodawał.

Poddałem się i złożyłem drzwi. Po złożeniu okazało się, że jednak bas się pojawił mimo, że starałem się przykładać w miarę szczelnie. Może to plastiki wygłuszyły trochę całość. Nie jest aż taki mocny jak w oryginalnych, ale te Phonocara grają głośniej i czyściej. Myślę, że nie będę narazie więcej kombinował. Dzięki za odpowiedź.

0
  • #12 21 Sie 2014 21:09
    x_dymek_x
    Poziom 9  

Jednak poproszę Was o pomoc, bo nie daje mi to spokoju.

Na niektórych piosenkach dwa nowe głośniki z tyłu grają mniejszy bas niż ten jeden oryginalny którego wstawiłem na przód. Dodatkowo siedząc z tyłu basu prawie w ogóle nie ma, a z przodu gra w miarę przyzwoicie nawet z wyłączonym oryginałem.

Doczytałem, że wygłuszanie drzwi w b5 nie daje wiele, dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie.

0
  • #13 04 Wrz 2014 09:54
    APAMA acoustic project
    Poziom 12  

x_dymek_x napisał:
    Jednak poproszę Was o pomoc, bo nie daje mi to spokoju.

Na niektórych piosenkach dwa nowe głośniki z tyłu grają mniejszy bas niż ten jeden oryginalny którego wstawiłem na przód. Dodatkowo siedząc z tyłu basu prawie w ogóle nie ma, a z przodu gra w miarę przyzwoicie nawet z wyłączonym oryginałem.

Doczytałem, że wygłuszanie drzwi w b5 nie daje wiele, dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie.

Wygłuszenie w tym modelu poprawia jakość basu o ok. 30%-50%. Dużo zależy oczywiście od wykonania i sprzętu car-audio.

0
  • #14 04 Wrz 2014 10:42
    x_dymek_x
    Poziom 9  

Czyli maty bitumiczne, szczelne połączenie głośnika z drzwiami na dystansie z MDF-u i powinno być lepiej?

0
  • #15 04 Wrz 2014 13:52
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest mnóstwo instalacji z b5.

Zobacz jak wykonali to inni.

0