Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1,4 94r Klakson -znikająca masa

24 Lut 2010 13:46 3604 8
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam problem z Corsą B - mianowicie klakson działa bez wkładania kluczyka, a po jego włożeniu już nie. Rozebrałem kierownice z + jest ok i jak masę wezmę z zawiasów drzwi to działa, a z kolumny już nie gdzie szukać problemu?? dodam że bez kluczyka masa z kolumny kier jest ok. Czy mógł bym wziąć masę z któregoś kabla idącego do przełączników??
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Masę możesz wziąć nawet z karoserii
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Tak Motronic tylko że mnie źle zrozumiałeś... masy brakuje w kierownicy żeby dochodziła do przycisku. Nie wiem dlaczego tak się dzieje że po włożeniu kluczyka drążek przestaje masować.... może winna stacyjka.
    Dodam jeszcze że kierownica bez air baga.
    Plan moich działań
    1. Zdjęcie przycisku klaksonu OK
    2. Sprawdzenie + OK
    3. Rozkręcenie obudowy przełączników od świateł i wycieraczek i odłożenie przełączników OK
    4. Odłączyłem kabelek biało-brązowy z + który dochodzi do koła kierownicy i przekazuje + do czerwonego kabelka który dochodzi do przycisku klaksonu.
    5. Zwarłem ten biało-brązowy kabek z masą z zawiasów drzwi i trąbi mimo włożonego kluczyka
    A przez masę właściwą dla przycisku klaksonu nie ma reakcji... myślałem że może kabelek zaśniedziały albo coś ale przecież bez kluczyka trąbi
  • Poziom 17  
    Ok czaje problem a jakieś rozwiązanie na to??
  • Poziom 17  
    Za dużo nie pomogłeś... Może ktoś coś doradzi??
    Moderowany przez robokop:

Skoro podane informacje są nie wystarczające do rozwiązania problemu, to znaczy że napraw ę trzeba zlecić komuś bardziej obeznanemu. Zamykam.