Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki głośnik do subboowera?

zemano 24 Feb 2010 13:48 1171 7
    zemano
    Level 2  
    Witam
    Dostałem nowy wzmacniacz jbl GTO 3501 i chciałem podłączyć do niego subboower z BR,wiem że ta jednostka to żaden rarytas jakościowy i mocowy ale musi zostać bo to prezent,nie znam się na ohm-ach i watt-ach więc moje pytanie:
    Jaki głośnik kupić aby optymalnie wykorzystać ten wzmacniacz?.Poczytałem troche i to moje typy:
    -hertz DS300;
    -Rockford Fosgate P1S412
    -a może ROCKFORD FOSGATE P2D 212-tylko ten jest 2x2ohm i nie wiem czy można ten głośnik bezpiecznie podpiąć pod ten wzmacniacz?
    Słucham przeważnie disco i rege,auto seat toledo II,z przodu hertz ESK165 w wygłuszonych drzwiach.
    matiaudio
    Level 35  
    Moc RMS, 4 Ohm 1 x 225 W

Moc RMS, 2 Ohm 1 x 360 W

Więc może lepiej kupić głośnik 2x4ohm i spiać na 2ohm aby wykorzystać w pełni wzmacniacz?
    Kłosiol
    Level 29  
    Siema,

ROCKFORD FOSGATE P2D 212-tylko ten jest 2x2ohm spinasz na 4 ohm i jest ok... ale ten głosnik ma 250 wat a wzmak 225 W przy 4 ohm ....

Zależy od funduszy ale na allegro jest używka Ravemaster BSW 124 II ... to bardzo chwalony sprzęcik i ma 220 wat RMS.

Sam ma 2 sztuki ale muszę zrobić dla nich skrzynie ... narazie brak czasu ...

Wcześniej 1 sztuka w BR 46 L @ 38 hz mimo 220 wat grała bardzo głośno i uniwersalnie w każdej muzie....

Ale 1 sztuka to już mało dla mnie ....
    zemano
    Level 2  
    Czyli ten 2x2ohm ROCKFORD FOSGATE P2D 212 będzie dobry,czy trochę zamocny jak zepnie się go na 4ohm-y,nie słucham aż tak głośno muzyki?Ijeżeli będzie dobry to w jakiej skrzyni zagra lepiej?
    BlueSystem
    Level 28  
    zemano wrote:
    Czyli ten 2x2ohm ROCKFORD FOSGATE P2D 212 będzie dobry,czy trochę zamocny jak zepnie się go na 4ohm-y,nie słucham aż tak głośno muzyki?Ijeżeli będzie dobry to w jakiej skrzyni zagra lepiej?

Mam ten głośniczek, dostaje 230 w RMS (ale ponad 400 df), i przyznam że trochę mu mało, bo przy 400 w dopiero pokazuje na co go naprawdę stać, mimo to gra świetnie :) a skrzynka wg mnie lepiej BR, w zamkniętej nie grał mi tak jak bym chciał, ale to napewno wina za słabego wzmaka(w zamkniętej bardziej czuć niedobór mocy).
    Kłosiol
    Level 29  
    zemano wrote:

Masz trochę za słaby wzmak przy 4 ohm ..... chyba,że jest wersja 2 x 4 ohm to ok ....
    zemano
    Level 2  
    Kłosiol wrote:
    zemano wrote:

Masz trochę za słaby wzmak przy 4 ohm ..... chyba,że jest wersja 2 x 4 ohm to ok ....

Jest wersja 2x4ohm tylko 10'' w znanym sklepie internetowym.Moje ostatnie pytanie i zamykamy temat:
    -podjąłem decyzje,kupie głośnik tej właśnie marki tylko który:4ohm 30cm i 150W czy 2x4ohm 25cm i 250W i w jakiej obudowie?
    Kłosiol
    Level 29  
    Najlepiej kupić 12" i 2 x 4 ohm jeśli ma być ten ROCKFORD FOSGATE

Tu masz coś:

ROCKFORD FOSGATE P2D412 + skrzynia MDF 42l GRATIS! (numer 934413992).

Aczkolwiek ja bym wolał go w BR .... ale skrzynia prawie za free ....

Jak pogadasz z nimi to może dostanie BR zamiast closed pod ten głośnik ....