Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 100 - porównanie z Pace C+

24 Lut 2010 17:19 11120 15
  • Poziom 12  
    Witam

Zastanawiam się nad zakupem tunera do cyfry+. Jak na razie mam standardowy tuner cyfry+ Pace.Ale jakość obrazu na telewizorze lcd, nie jest zadowalająca. Interesującą propozycją jest Ferguson Ariva 100. Byłaby poprawa wyświetlanego obrazu? Tuner posiada taką opcję jak upscalling to 1080. Przynosi jakieś efekty ten uspscalling i jak wygląda współpraca tunera z kartą cyfry+?
  • Poziom 16  
    Z Arivy obraz powinien być nieco lepszy, chodź jak wiadomo jest to odczucie subiektywne (tnz. jednej osobie będzie się podobać a innej nie). Jednak jeżeli chcesz zakupić Arivę do cyfry to miej na uwadze, że na najnowszych softach jest problem z przycinaniem na tp 10719. Od serwisu dostałem informację że oprogramowanie poprawiające ten problem ma wyjść na początku marca. Na dzień dzisiejszy radzę się jeszcze wstrzymać z zakupem tego dekodera do czasu upublicznienia nowego softu, czy naprawi on ten problem ? czas pokaże.
  • Poziom 12  
    Arriva posiada wejście hdmi.Wcześniej miałem nboxa z n-ki.Przy połączeniu przez euro obraz był słaby,natomiast przy podłączeniu poprzez hdmi był lepszy(chodzi o zwykłe kanały sd)
  • Warunkowo odblokowany
    Ariva nie ma wejścia HDMI tylko wyjście!
    A to duża różnica,
  • Poziom 19  
    Hmm...

:D niektórzy mylą wejście z wyjściem .

Arrivka może i dobra, ale dopóki nie zrobią softu który nie robi zwiech (jak wspomniał kolega powyżej) dopóty będzie on (tuner/dekoder) przegrywał z każdym tunerem C+ (niestety)...no po prostu załamka :cry:

hey :D

Moderowany przez GKVIDEO:

Część wypowiedzi usunąłem to nie jest dział "Na wesoło" proszę na to zważać przy następnych postach (post raportowany) - GKVIDEO

• Poziom 12  
    Chodziło oczywiście o wyjście hdmi:). A może zamiast fergusona arrivy 100 zakupić tuner Linboxa na przykład model F16 z hdmi i z funkcją nagrywania cena 200 zł. Sprzedawca w opisie deklaruje, że tuner współpracuje z kartami c+(również nowymi). Nie wiem jak zmiana dekodera wpłynęła by na zmianę jakości obrazu. Ewentualanie może jakieś inne propozycje tunerów?
  • Poziom 16  
    Tylko F16 nie jest w stanie odbierać kanałów HD. Co do Arivy to najbliższy czas pokarze, z czego co mi wiadomo, to nowe oprogramowanie jest już gotowe, trwają już ostatnie testy przed jego upublicznieniem. Myślę że będzie działał już stabilnie.
  • Poziom 15  
    Linbox F16 nie posiada wyjścia hdmi.
  • Poziom 13  
    Ariva 100 - Obraz bardzo ładny, współpracuje z kartami C+, TNK, FreeXTv i całą resztą, patchowane oprogramowanie i wbudowana karta sieciowa wzbogaca go także o obsługę sharingu, który może pracować razem z kartą umieszczoną w tunerze.
  • Poziom 12  
    Pojawił się nowy soft do ariva 100 tzn A100_1.04B7.Nowy soft rozwiązuje w/w problemy?
  • Warunkowo odblokowany
    Każdy nowy soft wprowadza zmiany.
    Ale czy tobie będą odpowiadać?
  • Poziom 12  
    Chodzi o to przycinanie na tp 10719,czy w nowym sofcie już się to poprawiło?
  • Poziom 12  
    W nowym oprogarmowaniu naprawiono przycninanie kanałów.
  • Poziom 19  
    Hmm...

...nie wiem jak z Arivą 100 ale "najnowśejszy" soft do ArivyHD Combo nadal że tak powiem...o kant d... można potłuc, jeśli chodzi o przycinanie programów rzecz jasna :D
  • Poziom 12  
    Na Ariva 100/200 w nowym sofcie (1.04B7 ) poprawiono:
    -Brak zacięć na 10719
    -Poprawione EPG
    -Nagrywanie

Na Ariva Combo dalej przycina... Natomiast na module CI działa OK.
    Nic tylko męczyc producenta o poprawkę....
  • Poziom 12  
    Wybrałem Fergusona Ariva 100.Na najnowszym sofcie bardzo dobrze współpracuje z C+.Temat zamykam.