Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana żarówek na nowe w celu poprawienia jakości świecenia

24 Lut 2010 19:13 1540 2
  • Poziom 16  
    Witam planuję (chyba z braku zajęcia) wymienić zwykłe żarówki w mojej astrze na żarówki Philips Night Guide H4 (mijania/drogowe) aby osiągnąć lepsze oświetlenie podczas jazdy szczególnie nocą gdyż często tak podróżuję, jednak przeglądając internet spotkałem się z opiniami że pomaga też wstawienie przekaźników. Jako że mam kiepskie pojęcie o mechanice elektryce to chciałem zapytać czy sama zmiana żarówek da jakiś fizyczny efekt czy konieczne będzie założenie też tych przekaźników??
    I jaki efekt może być jeśli zmienię same żarówki bez przekaźników.
    Auto to astra f 1,7 tdi isuzu
  • Poziom 33  
    Hmm Wymiana żarówki może i zmieni efekt jeśli tak wyczytałeś, ale przekaźnik?
    w samochodzie już masz przekaźnik. I nie wiem jaki wpływ może on mieć na jakość światła. Przekaźnik nic tu nie zmienia.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    12pawel napisał:
    Hmm Wymiana żarówki może i zmieni efekt jeśli tak wyczytałeś, ale przekaźnik?
    w samochodzie już masz przekaźnik. I nie wiem jaki wpływ może on mieć na jakość światła. Przekaźnik nic tu nie zmienia.

Hm Astra i przekaźniki do świateł, chciałbym się dowiedzieć gdzie? Prawidłowo wpięty przekaźnik bardzo wiele zmienia w obwodzie, skraca drogę i eliminuje spadki. Jeżeli autko jest leciwe a w świetle obecnych przepisów jeździmy cały czas na światłach to bardzo dużemu zużyciu ulegają same reflektory, wypala się odbłyśnik. Wymiana żarówek na nowe i lepszej firmy COŚ pomoże lepszy efekt da jeszcze wymiana lamp (tylko nie na chininę) a modernizacja instalacji i dołożenie przekaźników będzie 90% szczytem sukcesu. 100% to jeszcze światła dzienne, żywotność naszych lamp wzrośnie kilku krotnie.