Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEGEND CS 9218 nie chce się załączyć

13 Sty 2003 19:32 2653 18
  • Poziom 11  
    Czy warunki zimowe (mróz, wilgoć itp.) mogły sprawić, że alarm nie chce się załączyć? Wczoraj było w porządku, a dzisiaj nie reaguje na sterowanie z pilota. Zapasowym pilotem to samo. Baterie w pilotach dobre.
  • Poziom 20  
    Ja miałem w sobotę podobny przypadek z SEO SYMPHONY a mianowicie
    antynapad wszedł sam w tryb serwisowy po kilku godzinach stania na dworze. :?:
  • Poziom 15  
    Legend ma tendencje do wyrzucania pilotow z pamieci centrali.
    Czy piloty sa szare plaskie z gumowymi przyciskami,czy grubsze szare z plastikowymi?(badz wersja small z jednym przyciskiem)
    Napisz to ci powie co zrobic.
    Michal.
  • Poziom 11  
    Witaj Michał
    Piloty są szare z gumowymi przyciskami. Kształt pilota przypomina profil głowy żółwia. Alarm to LEGEND CS 9218 GOLD.
    Pzdr Janusz.
  • Poziom 15  
    Wersja gold miala przycisk serwisowy(teoretycznie w miejscu trudno dostepnym,maly z czarna glowka) poptrzebny do zaprogramowania pilotow.
    Musisz go znleżć!!!
    C.D.N. Michał.
    P.S. jedż po diodzie led do centrali,a nastepnie z po czarnym cienkim przewodzie wycodzacym z centrali do przycisku serwisowego!
  • Poziom 11  
    Po wielu próbach sygnał z pilota uzbroił alarm w stan czuwania, ale nie mogę go wyłączyć z pilota.
    Czy mogę po otwarciu drzwi i maski samochodu ( alarm będzie wtedy działał! ),odpiąć i ponownie założyć klemę od akumulatora?.
    Czy alarm rozbroi się i umożliwi załączenie silnika?
    A może jest inna metoda postępowania w takim przypadku?
    Pzdr Janusz.
  • Poziom 17  
    Metoda jest jedna !
    Pozbądź się tego gó..a ze swojego samochodu !!
    Miałem doczynienia z dwoma takimi alarmami i każdy nadaje się do jednego - do kibla. Spytaj byle jakiego fachowca od alarmu - powie to samo. Problem jest nie do naprawienia. winny jest scalak w alarmie. Tak jak napisał ktoś wyżej "gubi" i już. Nie radzę reanimować bo to i tak nic nie da na dłuższą metę. Chyba, że chcesz mieć alarm dla sztuki a nie do zabezpieczenia samochodu.

Polecam zakup Skorpiona i będziesz miał spoko. Jeśli masz trochę zdolności manualnych poradzisz sobie sam z montażem.
  • Poziom 13  
    Witam po raz pierwszy na forum.
    Po co od razu wyrzucać LEGEND-a. Ja używam go już 4 lata i działa ok.
    A dlaczego nie spróbujesz wkodować powtórnie obecnego transmitera?
    Przemek.
  • Poziom 11  
    Witaj Przemek!
    Mam pytanie – czy przed przystąpieniem do wkodowania powtórnie moich transmiterów muszę wykasować uprzednio ich dotychczasową pamięć kodów? , czy przystąpić od razu do wkodowania?
    Janusz.
  • Poziom 12  
    Możesz przystąpić do wkodowania pilotów odrazu. Montuje autoalarmy i moje zdanie na jego temat to jest wielkie g. Legend_ów zamontowałem może dziesięć z tego 8 poszło na śmieci ponieważ padły centalki i klienci mieli pretensje do mnie od tego czasu nie montuje alarmów tej firmy i jest spokój. Jeśli nie pomoże w twoim przypadku wkodowanie to lepiej zdemontuj ten alarm i zamontuj coś innego. Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    O ! to jest fachowa rada od fachowca.
    Ale kolega widzę uparcie tkwi w swoim. Może jak zjara mu pół instalacji albo stanie mu samochód w lesie to zrozumie.

Posłuchaj życzliwych i szczerych rad jeśli nie chcesz mieć problemów w przyszłości.

P.S.
    Swoją drogą to i tak nie wierzę, żebyś "postawił" ten alarm.
  • Poziom 15  
    Panowie dlaczego odrazu g.... w 98-99 wyszla wersja CS9218 z,ktorą faktycznie byly same problemy (wyskakiwaly z pamięci trzy razy w tygodniu),ale wczesniejsze i wersja gold i platinium dzialają do dzisiaj bez najmniejszych problemów!
    Michał.
  • Poziom 11  
    Witam!!!
    Wkodowałem ponownie oba transmitery, ale centralka przyjęła kod tylko jednego pilota. Mam wątpliwości czy robiłem to poprawnie.
    Mianowicie, wg instrukcji , cytuję „..... wciśnij i przytrzymaj wyłącznik serwisowy, załącz i wyłącz w ciągu 7sek do 8 razy stacyjkę. Syrena potwierdzi stan gotowości dźwiękiem (dzzzz) i dioda załączy się ciągłym światłem. Teraz wciśnij duży przycisk każdego z transmiterów w ciągu 5 sek. Przyjęcie kodu potwierdzone będzie jednokrotnym dźwiękiem syreny i świateł ( dla pierwszego pilota) ... lub dwukrotnym załączeniem syreny i świateł dla drugiego pilota oraz szybko pulsującej diody. Zakończenie wkodowania zostanie potwierdzone czterokrotnym załączeniem syreny oraz wyłączeniem diody”.
    Mam pytanie – czy w czasie tych 5 sek należy wcisnąć jeden po drugim przyciski każdego z pilotów, czy wcisnąć przycisk jednego pilota i czekać na potwierdzenie przyjęcia kodu, a następnie przeprowadzić taką samą procedurę dla drugiego pilota?
    Janusz
  • Poziom 11  
    UDAŁO mi się wkodować od nowa oba transmitery wg wskazówek i informacji uzyskanych na forum oraz bezpośrednio od niektórych z Was na mój adres.
    Wszystkim, którzy mi pomogli – serdeczne dzięki.
    Pozdrawiam Janusz.
  • Poziom 11  
    Serdeczne podziekowania dla JANUSZ_3602 za pomoc w walce z Legend CS 9218.

Pozdrawiam :)

P.S.
    Odkąd założyłem do Lanosa CS_9218, to pierwszy teraz ruszam ze świateł
  • Poziom 2  
    Cześć!
    Ma ktoś instrukcje do Legend cs 9218 smal ?
  • Poziom 2  
    Dzięki za wskazanie schematów i opisu!!