Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 520i e39 problem z vanosem

24 Lut 2010 21:29 9905 9
  • Poziom 17  
    witam. moje bmw e 39 520i na dwóch vanosach nagle zaczęło chodzić jak diesel, a powiem że nawet jakby to tłoki dobijały o zawory...po podłączeniu do kompa wyszły mi błędy;
    65 camshaft angle pulse generator
    103 vanos error input camshaft
    104 vanos error output camshaft
    czy ktoś mo może pomóc gdzie szukać problemu?
  • Poziom 23  
    To są błędy czujników położenia wałków rozrządu,troche dziwne żeby padły oba na raz.Nie zrobiłeś jakiejś dziwnej redukcji biegu przy dużej prędkości powiedzmy z 4 na 3 zamiast na 5.(to by mogło wskazywać na przestawiony rozrząd).
  • Poziom 17  
    tak to jeśli chodzi o błędy 103 i 104. a co oznacza ten pierwszy 65?
    a co do jazdy nagłych redukcji nie było... zauważyłem to przy zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem...
    zauważyłem jeszcze jedno że zaczyna mocno stukać dopiero po paru sekundach...
    przez pierwsze 2-3 sek chodzi normalnie tz cicho..
    ściągnąłem pokrywę zaworów i rozrząd jest zgodnie ze znakami... chyba że coś w samym vanosie??
  • Poziom 23  
    Ten pierwszy z tego co wiem to oznacza zły kąt vanosu.Podjedz na kompa do konkretnego warsztatu i tam ci sprawdzą w jakim położeniu jest wałek.Bo wygląda jakby się vanos zacioł.Chyba że coś nie tak jest z zaworem olejowym przy vanosie bo to on nim steruje.Samo uszkodzenie czujnika wałka nie powinno powodować takich zachowań silnika.Zmieniło się coś z mocą auta do 3tys rpm albo od 3tys rpm.
  • Poziom 17  
    po podpięciu do kompa nie mogę sprawdzić położenia vanosa, chyba przez to że te dwa czujniki są zepsute, tak myśle
    a co do zmiany mocy to nie wiem bo strach mi było testować na tak klekoczącym silniku i tylko wróciłem do domu jak najwolniej się dało..
    zmienie te czujniki i sprawdze czy się coś zmieni.
  • Poziom 19  
    Jeśli chodzi o ustawienie Vanosa, zainteresowanych zapraszam na PW..
  • Poziom 17  
    ..już spokp.. okazało się że jednak był zle ustawiony rozrząd przestawiłem o jeden ząbek i ustawiłem poprawnie vanosa i autko znowu chodzi jak trzeba:D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    To mi sie podoba! Taka szybka naprawa! Wczoraj poważny problem a dzisiaj już wszystko na własciwym miejscu. Moje gratulacje dla kolegi! :D Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Temat można chyba już zamknąć?
  • Użytkownik usunął konto