Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CLP-315 samsung smuga na wydruku

niuniu7 24 Feb 2010 22:02 3658 4
 • #1
  niuniu7
  Level 17  
  Jak w temacie nowa z Anglii kupiona na allegro z gwarancją na 3 miesiące po gwarancji czyli po 3 miesiącach ciągnie lewą stronę w rogu i tylko w rogu po za obszar drukowania smuga ! Wyciągałem tonery dmuchałem sprężonym powietrzem szatką czyściłem wałek jest deko lepiej ale dalej zaciąga i jak by na drugiej stronie co jest chyba niemożliwe w wydruku pojedynczym tez deko barwi wie ktoś co ją boli? Co mam zrobić tonery są na 90% barwi czerwony wałek przetarłem go na tonerze pomogło na chwilkę na 1 wydruk .Rozkręcać zielony bęben żeby wyczyścić w środku czy nie wolno bo się na tym nie znam?(chodzi o wałek tak mi się zdaje podgrzewany ten wielki nie o te cmyk co się dosypuje proszek.
 • #2
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Mechanicznie kaseta się coś zatarła lub uszkodziłą w środku , ale wałka bebna nie powinieneś rozbierać jeśli inne kolory wychodzą dobrze .
 • #3
  niuniu7
  Level 17  
  no dobrze nie smaruje chyba ze na niebiesko jeszcze nie próbowałem sprawdzę lecz to nowe jest co miało by problem z czerwonym wkładem tylko?
 • #4
  wojtekflis
  Level 19  
  Jak się rozkręca kasetę z tonerem to tzreba odkręcić taką blaszkę. Trzeba ją jeszcze raz odkręcić i uważać aby boczne gumki były na blaszce a nie pod nią.
 • #5
  niuniu7
  Level 17  
  Ok poradziłem sobie już drukuje idealnie winna była sprężynka dociskająca wałek tylni ta z prawej strony zmieniłem na słabszą i śmiga aż miło a poznałem po tym że na wałku było w tym miejscu napylenie zawsze jak wyczyscilem to pojawialo się znowu.Dzieki za odpowiedzi.