Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawianie kolorów w Lexus LS 5661PST

Mihó 31 Jul 2004 12:39 1326 8
    Mihó
    Level 27  
    Jak to zrobić ? Wydaje mi sie, że na obrazie mam za duzo zieleni. Proszę o pomoc
    jarkuz
    Level 24  
    Nie wiem czy masz przyrząd do sprawdzania kinola. On by Ci powiedział czy to nie jego wina. Drugim sposobem jest pomiar napięć na katodach. A tak w ogóle do regulacji, służą "Pr-ki" na podstawce kinola.
    Mihó
    Level 27  
    Sugerujesz wypalonego kinola ? Znajomy mówi, że TV ma ok. 10 lat i na początku było wszystko OK. Czy może się sam "rozregulować" ?
    jarkuz
    Level 24  
    W tym wieku jest to możliwe, próbuj regulacji. Ważne jest ustawienie skutecznego napięcia "prądu żarzenia kineskopu".
    andrzej.ek
    Level 20  
    zamień miejscami wyjścia wzmacniaczy wizji na płytce kineskopu koloru niebieskiego i zielonego, i jeżeli dalej jest przewaga zielonego to winny jest kineskop, prawdopodobnie słaby niebieski.
    k24
    Level 23  
    minimum kontrastu
    minimum koloru
    jaskrawość ustaw tak aby obraz był jeszcze widoczny,i peerkami na pk ustawiaj tak żeby obraz zrobił się czarnobiały.jeżeli się nie da to spróbuj reaktywować kineskop
    bodziex
    Level 12  
    Witam.Spróbuj zmniejszyć nasycenie na minimum(obraz czarnobiały,dokładna widoczność przewagi koloru).Peerkami od kolorów ustaw obraz jak najbardziej czrnobiały,o ile to nie kino powinno być good :) Pozdro.
    tomasz wojcicki
    Level 22  
    Ja bym sprawdził kondek od filtracji napięcia wyrzutni 10uF/250V w lexusach i tym podobnych Recorach i innych to standardowa usterka i dodam ze bez wymiany tego kondensatora przy sprawdzaniu wyrzutni przez zamienianie ich z inna można się przejechac czasem i skazac kinol na śmierć :)
    k24
    Level 23  
    bodziex wrote:
    Witam.Spróbuj zmniejszyć nasycenie na minimum(obraz czarnobiały,dokładna widoczność przewagi koloru).Peerkami od kolorów ustaw obraz jak najbardziej czrnobiały,o ile to nie kino powinno być good :) Pozdro.

bez kontrastu na minimum nic z tego nie wyjdzie