Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz? Prosba o opinie i porady

krasy18 25 Lut 2010 08:47 1312 4
  • #1 25 Lut 2010 08:47
    krasy18
    Poziom 10  

Witam.
    Szukam jakiegos fajnego sprzetu Audio do domku.
    Narazie uzywam wzmaka Fisher CA 905 lecz szukam czegos o ladniejszym brzmieniu.
    Cena do ok 200zl.
    Najbardziej interesuja mnie modele z konca lat 70 do polowy 80 -tych
    poniewaz wlasnie one maja swoj "specyficzny" dzwiek i wyglad.

Zastanawiam sie nad kilkoma modelami:

Marantz model 1050
    Sanyo DCA 303
    Radmor 5412 (chociaz niekoniecznie...bo jednak z reguly wymaga bardziej lub mniej zaawansowanego remontu)

Odrazu mowie ze moc nie stoi na pierwszym miejscu

Wzmacniacz bedzie gral pod Altusami 110
    Jako zrodlo wykorzystuje odt DVD ew PC-ta
    I korektor Diora FS-042

Prosze o jakies opinie na temat tych sprzetow.
    I jak one wypadaja w porownaniu do mojego Fishera.

0 4
  • #2 25 Lut 2010 09:52
    andrew54
    Poziom 24  

Jak zamierzasz sygnał przepuścić przez korektor Diory 042 to obojętne jaki wzmacniacz kupisz:) ten korektor wszystko zdegraduje

0
  • #3 25 Lut 2010 09:59
    krasy18
    Poziom 10  

Zapomnialem dodac...korektor jest uzywany tylko i wylacznie przy sluchaniu muzyki z komputera...poprostu sluzy do naprawde delikatnej poprawy jakosci niektorych mp3 i filmow...ogolnie bardzo rzadko uzywany:)
    Sygnal z odtw. puszczony bezposrednio pod wzmacniacz...bez zednych korekcji

0
  • #4 25 Lut 2010 10:25
    andrew54
    Poziom 24  

Nie jestem przeciwnikiem korektorów ale napisałem tak ponieważ miałem kiedyś ten korektor i to naprawdę była tragedia, buczący bas i bezlitośnie ostra, natarczywa góra to tylko zapamiętałem z jego eksploatacji. Ma tylko 5 częstotliwości co jest jego największa wadą. Co do wzmacniacza to szukaj sprzętu jakiegoś uznanego producenta denon, yamaha, pioneer, starsze modele sony też miały dobrą opinie.

0
  • #5 25 Lut 2010 15:32
    krasy18
    Poziom 10  

Aha...czyli nie patrzec raczej na Sanyo? Niby wszystko fajnie sie w nim prezentuje.
    Wyglad ladny (ah te wskazowki), polerowany przod...tylko ciekawe jak to zagra...dzis jade na odsluch.
    Czasam mozna sie przejechac na dobrych markach...mialem kilka wzmakow np onkyo i zadna rewelacja.
    NO nic ....sprawdze, poslucham moze akurat:)

I stalo sie...
    Kupilem Sanyo DCA 303.
    Powiem ze jestem bardzo milo zaskoczony
    Dzwiek nieporownywalnie lepszy od mojego fishera, pomimo tylko 2x33W jak trzeba potrafi dac czadu.
    Wszystko dziala jak nowe, zadnych trzaskow w potencjometrach, wskazniki wysterowania dzialaja ladnie.
    Dzwiek cieply, silny. Srednica troszke cofnieta ale wyrazna, gora nie jest agresywna ale silna. Bas...miekki i "monumentalny"
    Jak na sprzet za 90 zl...jestem w szoku...tymbardziej ze mialem troche tego i nic nie gralo mi lepiej..
    Ogolnie pozytywna opinia..tymbardziej ze calosc jest oparta na hybrydzie STK 465.
    Ogolnie ...szok jakosciowy i plus za wyglad...:) Teraz trzeba sprzed fishera:)

0