Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Tylna wycieraczka nie wyłącza sie - Audi a3 97r

hukiroloc 25 Lut 2010 10:32 8327 6
  • Tylna wycieraczka nie wyłącza sie - Audi a3 97r

Poziom 2  

Witam... poszukuje schematu przełącznika wycieraczek A3 97r. Problem polega na tym że tylna wycieraczka nie przestaje działać. Sprawdziłem wszystko poza przełącznikiem, podejrzewam że styk się zawiesił gdyż do przekaźnika prąd dochodzi nieustannie. Lecz zanim zdemontuje i rozbiorę przełącznik na części chciał bym go pomierzyć. pzdro

0 6
    Moderator Samochody

Zacznij od sprawdzenia kabli w gumowej przelotce do klapy, wyłączniki w tych modelach raczej się nie psują

0
    Poziom 2  

Powiedz dlaczego uważasz że tam tkwi problem, skoro napisałem że wycieraczka się NIE wyłącza (pomaga dopiero wyłączenie zapłonu lub wyjęcie bezpiecznika) ... ??

1
    Poziom 2  

Przekaźnik cyka... dzisiaj jak znajdę czas to rozbiorę przełącznik, jak zrobię to napisze. thx za odpowiedź

0
    Poziom 2  

Problem dalej aktualny... przełącznik wydaje się ok (po wypięciu kostki z przełącznika wycieraczka dalej pracuje!!) . Do silniczka wycieraczki idą cztery przewody:
    1 - brąz - masa
    2 - ziel/czerw - do przełącznika
    3 - ziel/biały - również przełącznik
    4 - czarno-żółty - plus z F27 10A
    Nie wiem dlaczego gdy włączam i wyłączam wycieraczkę prąd jest tylko na czarno-żółtym. Może ktoś wie jak to działa?? :)

0
    Poziom 20  

W silnikczku masz płytkę elektroniki tam szukaj lub podmien silnik

0