Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części

25 Lut 2010 10:46 7770 12
  • Poziom 9  
    Witam brać lutującą.
    Mam ładowarkę Bosch, model jak powyżej w tytule.
    Czy ktoś może zetknął się z transformatorkiem, który jest użyty w tej ładowarce?
    Ma on symbol - BCK3501 395.
    CLIcK0809
    Proszę o pomoc w ustaleniu numeru zamiennika lub jakieś sugestie, gdzie taki transformatorek można kupić?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam brać lutującą.
  • Poziom 37  
    wstaw fotkę środka ładowarki razem z trafem
  • Poziom 9  
    Zrobilem kilka fotek na ostatniej fotce widac trafo z jednej strony ma 6 pinow z drugiej cztery
    Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części
  • Poziom 37  
    Czemu masz wątpliwości do trafa? Klucze, kondensatory i transoptor sprawdziłeś? Napięcia obu stron pomierzone? Wymień fotki na ostre bo nic nie widać!
  • Poziom 9  
    Wiem ze musze trafo wymienic bo sie grzeje z tego wzgledu ze ladowarka zostala przerobiona ze 110v na 220v mam orginalna ladowarke 220v i roznia sie te trafa numerami koncowymi po za tym ladowarka dziala ale wentylator prawie sie niewylacza bo temperatura w srodku ladowarki jest wysoka
  • Moderator
    Witam.
    Jak dla mnie to nie jest przyczyną aby transformator to robił...
    Masz ułatwione zadanie skoro masz obie wersje ładowarki czyli przerobioną i oryginalną.
    Pokaż na konkretnym i ostrym zdjęciu jakie elementy wymieniałeś, a co przypuszczalnie zostało przez Ciebie ominięte powinno się nam ukazać...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
  • Poziom 9  
    Postaram sie zrobic ostre zdjecia a wymienione czesci to kondensator byl 200v zmienilem na 400v tranzystor byl na 500vds dalem 900vds ,termistor chyba miekki start dalem jak w orginalnej ladowarce na 220v byl 1.3ohm teraz jest 10omh dokladnie porownalem wszystkie numery elementow wedlug symboli na nich jest ten trafo inny i dlawik aha w ladowarce na 220v sa diody prostownicze, a w przerobionej mostek prostowniczy to wszystko

Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu częściŁadowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części

Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu częściŁadowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części
    Mam nadzieje, ze niedostane bana
    Moge zapytac jakie ma zadanie transoptor w tym ukladzie?
  • Poziom 37  
    Fotki miałeś wymienić na ostre z oznaczeniem zmian...Tak jak napisał Toni_2003 -mając dwie ładowarki możesz bez problemu porównać efekty , wręcz z zamianą trafa. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Jak dobrze rozrysujesz schemat to Ci o nim opowiem (chociaż strony pierwotnej). Za lamerzenie bez wkładu pracy będzie ...
  • Poziom 9  
    Witam i przepraszam za zdjecia ale chyba moj aparat cos szwankuje bo ostrzej sie nieda zrobic zdjec zaznaczylem co wymienilem w tej ladowarce oprocz flybacka ktory sie grzeje kilkakrotnie porownywalem starranie wszystkie elementy i poza tym flybackiem i dlawikiem wsio jest identyczne
    Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części

Chodzi mi oto czy taki flyback woogle bedzie do znalezienia i czy bedzie taka wymiana oplacalna. A moze ktos by sie podjal i rozszyfrowal ten problem oczywiscie odplatnie POZDRAWIAM
  • Poziom 37  
    W oryginalnej kondensator masz 220uF? (poziom tętnień porównywalny byłby dla 330 bo dla 110 było 680) Czy na stronie pierwotnej nie zostały "niższe" warystory? Czy wyzwalanie klucza nie jest spowolnione? Fotki najlepiej wymieniaj -bo tak mamy górę śmiecia. Wystarczą 4 dobre z ostrym planem całej płytki od spodu i z wierzchu, oryginału i przerobionej
    To trafo bym dla próby przepiął. Wartości pozostałych elementów przy kontrolerze identyczne?
  • Poziom 9  
    Witam kondensator w orginale na 220 v ma 150uf i 385v warystora brak niema go ani w ladowarce na 220v ani w ladowarce na 110v tylko ten termistor a co do flybacka to boje sie go zniszczyc bo jest jakims klejem oblany od spodu w razie zniszczenia zostane bez zadnej ladowarki na napiecie 220v a co do fotek bede musial pozyczyc na niedziele lepsza cyfrowke to zrobie porzadne fotki a co do wartosci innych elementow wsio wyglada identycznie oraz oznaczenia sa identyko

Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części

powyzej ladowarka 220volt

ponizej 110v

Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części Ładowarka Bosch AL1860 CV pomoc w dobraniu części
  • Poziom 2  
    Czy mógł by ktoś podac parametry,dane tej ładowarki ??? Chcę zrobić taka a nie posiadam informacji na jej temat:(
  • Poziom 23  
    Input: 220-240V 140W
    Output: 10.8 - 18V DC 6A
    Sterowanie mikroprocesorowe.