Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe wyjscia video w autokarze

kolibeer 25 Lut 2010 13:26 704 2
 • #1 25 Lut 2010 13:26
  kolibeer
  Poziom 9  

  Witam wszystkich. W moim autokarze mam zainstalowany odtwarzacz video, jednak chciałbym zamienić go na odtwarzacz DVD. Problemem jest jednak nietypowe wyjście , przez jakie jest podłączony odtwarzacz video. Otóż z tyłu tego odtwarzacza wychodzą ze środka dwa kable z metalowymi okrągłymi wtykami 4-pinowymi , przypominającymi takie do podłączania starszych mikrofonów. Obydwa przewody wchodzą do środka magnetowidu, dwie żyły - czarna i czerwona przylutowane bezpośrednio do płyty w okolicy bezpiecznika (prawdopodobnie zasilanie) a dwa biały i niebieski przylutowane do płyty chyba audio i video. Nie znam jednak przeznaczenia drugiego kabla (cienkiego, który wchodzi do magnetowidu w okolicę panelu przedniego i bez rozkręcenia całego odtwarzacza nie sposób poznać jego przeznaczenia. Pytanie brzmi : czy ktoś spotkał się z takim sposobem połączenia oraz czy zwyczajnie podpięcie odtwarzacza DVD w miejsce odtwarzacza VCR oczywiście po przerobieniu wtyków będzie gwarantowało działanie DVD ?

  0 2
 • #2 26 Lut 2010 22:47
  mister_j
  Poziom 22  

  Podłączyć DVD zapewne się da. Zdjęcia tego wynalazku na pewno dużo by pomogły. A może od razu podjechać do dobrego serwisu ?. Pzdr

  0
 • #3 08 Mar 2010 16:33
  kolibeer
  Poziom 9  

  Okazało się, że w jednej wtyczce były razem kable od zasilania (czarny i czerwony) oraz AV (biały i niebieski) natomiast druga wtyczka to wyprowadzenie zewnętrznego odbiornika IR zamontowanego na desce rozdzielczej. Może komuś się to przydać kiedyś.
  P.S DVD chodzi!!!

  0