Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault trafic II silnik nie działa, gaśnie nie wkręca się.

Dr.Zepsuj 25 Lut 2010 14:27 6646 1
  • #1 25 Lut 2010 14:27
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

Porada serwisowa. Trafic II, auto scholowane, nie odpala. Zachowanie typowe dla tego auta. 2 błędy komputera świec żarowych ( błędy te nie mają wpływu na pracę silnika!), błąd czujnika wałka rozrządu. Standardowo wymieniłem czujnik położenia wału. W skrzynce bezpieczników upalone złącze w kostce od bezpiecznika 70A dla kompa świec. Kostka wyrzucona, bezpiecznik przylutowany. Jedna padnięta świeca. Po naprawie auto odpala, działa, brak błędów. Po 2 dniach okazało się że wkręca się do 1200 obrotów i gaśnie, z wcsniętym sprzęgłem do 3, znowu błąd świecy i czujnika wałka rozrządu - nieprawidłowy sygnał. Uszkodzona kolejna świeca. Wymieniłem. I teraz najlepsze - zamówiłem kolejny czujnik wału. Wymieniłem, auto wróciło do poprawnej pracy. Czujnik poszedł na reklamację. Auto jeżdzi jak nalezy.
    W silnikach dci renault ecu nie potrafi zdiagnozować problemu z czujnikiem wału, zależnie jakie jest uszkodzenie i jaki wylata sygnał ecu wyrzuca błędy wszystkiego co opiera się na sygnale czujnika wału - pamiętajcie o tym. Nowe czujniki lubią się wysypać wkrótce po wymianie, reguła całkowicie losowa.

2 1
  • #2 03 Kwi 2010 18:52
    andrzej195211
    Poziom 13  

nie podałeś nawet jakiego silnika to dotyczy a jest 3 diesle!!

0