Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mondeo MK3 2.0 Tddi 115km 2001r- kopci i nie ma mocy

Adam.Pr 25 Feb 2010 18:27 5938 2
 • #1
  Adam.Pr
  Level 1  
  Witam. We wspomnianym wyżej modelu mam opisany wyżej problem. Następny problem z którym się stykam jest taki, że większość mechaników radzi od razu albo regenerować albo wymienić turbo. Problem w tym, że nie sztuka jest wydać pieniądze. Być może jest to inna przyczyna. Generalnie nie wiem co robić czy zainwestować z 300zł i pojechać do salonu forda na komputerową i mechaniczną diagnostykę turbo i wtedy spróbować znaleźć w okolicy zaufaną firmę zajmującą się turbinami i powiedzieć co chcę wymienić czy od razu rozejrzeć się za sensowną firmą od turbosprężarek ( wstępnie z okolicy chwalą firmę ze Zgierza "?") ?
  Zastanawiam się czy firma, którą ewentualnie znajdę nie powie, że trzeba zregenerować, weźmie z 800zł, a wymieni jakiś przewód z podciśnieniem etc.
  Chyba że może są inne godne rozmyślenia rozwiązania?

  Ze wskazówek w momencie osiągnięcia 1900-2000 obr silnik przyspiesza pracę i głośniej i szybciej słychać klekot, ale auto nie reaguje i przyspiesza czały czas z takim samym wolnym tempem. Aczkolwiek są momenty, które zdarzają się pomiędzy 1500-2000, kiedy to dochodzi do gwałtownego szarpnięcia i trwającego 1-2 sekundy przyspieszenia i później następnie powrót do mozolnej pracy i przyspieszenia. Generalnie jadąc na autostradzie jest bezproblemowa możliwość rozwinięcie nawet 200, aczkolwiek zajmuje to naprawdę bardzo długo.
 • #2
  extrafura
  Level 14  
  zainwestuj w dobra diagnostyke komputerowa mialem podobny przypadek kopcil jak na wegiel i bujal sie jak maluch w tym przypadku byl to egr pozdrawiam
 • #3
  bolcio30
  Level 13  
  a jak z wymiana i kosztem bo nie bardzo rozumie ten skrót?