Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SL-PD667 - nie kręci płytą

31 Lip 2004 17:22 2465 8
  • Poziom 18  
    witam.
    zakupiłem taką karuzele technicsa-5 płytkową i niestety nie działa.
    Nie kręci płytą CD.Czytnik szuka ścieżek,
    ustawia sie itd ale nie znajduje tracków,
    płyta cd ani drgnie.
    Sprawdzałem silnik.
    Jest ok.
    Czy to wina uszkodzonego-zakładam czytnika czy też drivera silnika? Dzięki z góry
  • Poziom 28  
    Czytnik szuka tracków na już rozpędzonej płycie (wczytuje TOC), jeśli płyta się nie kręci albo nie ma jej w odtwarzaczu CD uzna że dysku nie ma. Jeśli sprawdzałeś silnik i na 100% dobry to powinno być sterowanie. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Jedyne co możesz zrobić w takim przypadku to;
    - przeczyść soczewkę lasera,
    - sprawdz czy tasma łacząca laser nie jest pęknięta na załamaniu często sie zdaża.
    - jesli będa kabelki od lasera to też je sprawdz czy są oki.
    - przelutuj na płycie głównej gniazdko to co wchodzi połaczenie od lasera (taśma)
    - sprawdzić czy laser wogule świeci. może być uzkodzony tranzystor załanczający.

Z ewentualnych usterek (ale to już sie zdaża 1 na 1000) więc niema poco sie w to bawic ale napisze.
    - kwarc od procesora sterującego laserem do wymiany (16.93, 33.16M wartosci niejestem pewien). jak jest kwarc odjechany to niema ostrosci.
    - mozesz podkręcic nieznacznie moc lasera poprzez kręcenie przewżnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara potencjometrem umieszczonym na laserze. (ewentualnie na płycie koło proca lub gniazda lasera)

Jesli powyżej zabiegi nie pomogą to niestety laser do wymiany.
  • Poziom 18  
    dzięki...zaraz to posprawdzam i dam znać.pozdrowionka
  • Poziom 10  
    Najprawdopodobniej laser, poniewaz jezeli laser nie daje sygnalu do elektroniki, elektronika nie wlacza silnika !!
  • Poziom 18  
    regulowałem laser i zaczął obracać płytką ale nie mam możliwości żeby odczytał tracki....tzn laser do bani....czy ktoś sie orientuje ile kosztuje taki "oko" i gdzie je kupić...najgorsze jest to że nie widzę na nim symbolu...
  • Poziom 26  
    Najlepiej wżiąś spisać model sprzetu w jakim on chodzi i wymontować laser. z tymi danymi sprzętu i laserem pojechać na jakąś giełde elektroniczną lub do jakiegoś dobrego sklepu elektronicznego. i na tej podstawie odszukają prawidłowy model lasera. Niema zabardzo innego sposobu na dowiedzenie sie co to za laser jesli niema symbolu.
  • Poziom 27  
    Posiadam identyczny model tylko inna usterkę, a mianowicie po wypięciu paru taśm w celu wymontowania talerza z CD po zmontowaniu wszystkiego jak należy mruga wyświetlacz,mruga dioda STANDBY, bardzo dziwnie się zachowuje, sprawdzałem kilkakrotnie i taśmy były na bank prawidłowo złożone, teraz robi za mebelek :)
    jest jeszcze jakaś szansa aby go postawić na nogi?
    gdyż moje pomysły się juz wyczerpały.
    przepatrzone wszytkie tasmy, gniazda, zasilacz i wszytko wydaje się prawidłowe.