Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP-250-5KB kapie z obudowy mikroprzełącznika?

25 Lut 2010 21:14 9705 10
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, mam problem z piecem gazowym Junkers WRP-250-5KB. Ostatnio zauważyłem, że podczas działania piecyka na regulacji mikroprzełącznika pojawiają się kropelki wody-po jakimś czasie działania spadnie może z 5 kropelek. Rozebrałem całą obudowę mikroprzełącznika - nie jest zalany, działa ale kapie z góry od miedzianej rurki co steruje mikroprzełącznik (na zdjęciu zaznaczyłem żółtą strzałką). Czy wiecie może jaka jest przyczyna przeciekania?

Junkers WRP-250-5KB kapie z obudowy mikroprzełącznika?

dzięki z góry za odpowiedź, pozdrawiam

Karol

• Moderator na urlopie...
    Przyczyna = czas + woda
    Nadaje się tylko do wymiany. Póki co nie zakrywaj tego otworu, to oszczędzisz mikrostyk. Tuleja to koszt ok 110 + usługa serwisanta.
  • Poziom 9  
    jaka tuleja kolego?
  • Poziom 18  
    Tuleja to ta część w której chodzi trzpień uruchamiający mikrowyłacznik.Aż 110 za samą tuleje,to z czego ona jest zrobiona.Jakiś szlachetny materiał :D

• Moderator na urlopie...
    Sorki bardzo; przejęzyczenie ;)
    Ten element, to: regulator ilości wody. Nr kat 8 705 705 016, a cena jak wspomniałem powyżej
  • Poziom 23  
    Tak, potwierdzam, że numer 87057050160 jest w cenie 110,08 brutto i pasuje do modeli WRP i WR. Poprawna nazwa Regulator ogranicznik przepływu wody, a nie regulator ilości wody, który zresztą ma zupełnie inny numer katalogowy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Do WR jest trochę inny .
  • Poziom 23  
    Niestety nie masz racji. Model 8705705016 regulatora ogranicznika przepływu występuje w wykazie części zamiennych np. WR 325 -5 AM E.