Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada kierownicy przy skręcie w prawo

daniel912 31 Lip 2004 18:12 5132 9
  • #1 31 Lip 2004 18:12
    daniel912
    Poziom 9  

Witam mam problem z moim autkiem. MAm seata toledo 1,9 TD. Blokuje mi kierownice przy skręcie w prawo. jaka może byc przyczyna. Czy może to być wina pompy od wpsomagania. pomóżcie i poradzicie coś. pozdrawiam papa.
    daniel912(malpa)poczta.onet.pl[/b]

0 9
  • #2 31 Lip 2004 18:22
    zodiak318
    Poziom 34  

Na 99,9% nie jest to wina pompy (skąd ona biedna ma wiedzieć w którą stronę skręcasz żeby się na złość "wyłączyć"). Raczej coś z listwą. (Nie wiem czy może dawać taki efekt blokada kierownicy przy stacyjce - nie sądzę).

0
  • #3 01 Sie 2004 18:49
    pulikow
    Poziom 20  

Zależy jak ci konretnie blokuje tą kierownicę.
    (usterkę pompy można odrzucić w przedbiegach)

Czy wogóle nie możesz kręcić w prawo?
    Jeśli tak to przekładnia to nie będzie ponieważ konstrukcja wspomagania nie może uniemożliwić blokowania skrętu podczas jej awarii.

Może coś się gdzieś wygieło, coś gdzieś podlazło ...

0
  • #4 01 Sie 2004 20:38
    arik
    Poziom 15  

Witam .

Sprawdz jeszcze przeguby homokinetyczne .

pozdrawiam .

0
  • #5 02 Sie 2004 08:51
    mczapski
    Poziom 38  

Trochę za mało opisu. Brak informacji o modelu samchodu. Rozumiem, że jest ciężko skręcać w prawo. Można podejrzewać przekładnię kierowniczą i układ wspomagania (zawieszony lub uszkodzony zawór). [A może jest to model do użytkowania w lewicowym społeczeństwie.]

0
  • #6 02 Sie 2004 22:04
    Piotrx
    Poziom 12  

opisz więcej jak to wygląda? czy jak skręcisz do końca to blokuje czy tylko jak próbujesz sręcić to juz blokuje??

0
  • #7 06 Sie 2004 18:14
    daniel912
    Poziom 9  

TO jest setat tolaedo z 92 roku, 1,9 TD. jest on zbudowany na podzespołach vw III Podczas skręcania gdy jest połowa sketu w prawo to zaczyna blokować. uczucie tego blokowania jest takie jak by przystawiało koła do czegość i jak by to już był maksymalny skręt. a może to wina krzyżaka?? Dajcie zanć papa. i dzieki za pomoc. pozdrawiam pa :)

0
  • #8 06 Sie 2004 18:36
    axxx
    Specjalista AGD

Trzeba by jeszcze spojrzec na stan prawego drazka kierownicego.Lub siedzi lozysko oporowe prawego przedn.zawieszenia.

0
  • #9 06 Sie 2004 18:57
    KL
    Poziom 23  

Myślę, że dużo szybciej byłoby podjechać do serwisu, gdzie od razu ci powiedzą co masz uszkodzone. :D
    Prawdopodobnie masz uszkodzona przekładnię kierowniczą. Były stosowane dwa rodzaje przekładni :
    - aluminiowe
    - żeliwne
    niestety te pierwsze dużo szybciej się zużywały :idea:
    Myślę, że mógłbyś zajrzeć pod maskę i korzystając z pomocy drugiej osoby do kręcenia sterem sprawdzić co się dzieje 8O

0
  • #10 06 Sie 2004 21:42
    Piotrx
    Poziom 12  

ja też stawiam na przekładnie

0
  Szukaj w 5mln produktów