Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy konieczna zmiana zasilacza?

25 Lut 2010 22:10 1862 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mój obecny sprzet to :
    Gigabyte M61PME-S2P
    AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE 4000+ 2,11Ghz
    Geforce 8500 gt 512
    2 gb ramu
    zasilacz tracer 400 W

Jako ze zblizaja sie urodzinki wujek zaproponował kupno karty graficznej do mojego komputera którą mam sobie wybrać . Jako ze karta ma być wysyłana z Anglii to szukałem karty na stronie amazon.co.uk .Wybrałem

Sapphire HD5770 1GB VAPOR-X Graphics Card
    Sapphire HD5750 1GB GDDR5 PCI Express 40NM Graphics Card
    PALIT 1GB GEFORCE 9600GT SUPER PCI-EXPRESS GRAPHICS CARD
    SAPPHIRE HD5670 512MB GDDR5 PCI Express Graphic Card
    XFX NVIDIA GEFORCE 8600GT FATALITY Professional series 1GB PCI-Express Graphics Card
    Sapphire HD4670 512MB PCI E Ultimate Graphics Card

Od gory karty najlepsze do tych które są srednie . I teraz jaki zasilacz wybrać do kart najsilniejszych w tym zestawienie i czy jeżeli bym wziął kartę z dołu listy (relatywnie słabsza ) to czy również muszę zmieniać zasilacz . Możecie zaproponować inne karty by były porównywalne cenowo przynajmniej .Komputer sluzy mi glownie do grania Cod 2 / 4 i fajnie by wyciągały magiczne 250 fps :)
  • Poziom 31  
    Dark Power P7-PRO 550W czy Chieftec 550W powinny wystarczyć. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jeśli ten zasilacz ma ponad 2 lata, to pewnie już zaczyna "szaleć" z napięciami.
    Pomierz go miernikiem. A przy zmianie grafiki, to już obowiązkowo do wymiany, np. na podane przez kolegę wyżej.
  • Poziom 10  
    Napiecia mierzylem ostatnio i sa ok . A która grafike wybrac z tych podanych albo jakies inne propozycje bo to zawsze nie wiadomo na co patrzeć tyle tych kart
  • Poziom 43  
    Zawsze najlepszą jaką możesz dostać w założonym budżecie (wujka).
  • Poziom 41  
    Najpierw patrzymy na procesor, potem na jego wyposażenie. Poza tymi wypadkami, kiedy robimy odwrotnie, ale to tylko przy dużych dysproporcjach między modelami, i małym budżecie.

Dla ciebie najlepsza będzie HD5770. (pierwsza z listy)

Zasilacz powinieneś wymienić, niezależnie od zakupu karty. Pod założeniu karty będzie to raczej wskazane.

Magiczne to jest 100FPS, z włączonym V-synch. :)
  • Poziom 31  
    Hm, do tego procesora to max imho gf 9600gt...
    Ale jak ma być w przyszłości modernizacja, to oczywiście hd5770 1GB.