Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satronict Typ TF 701-1 nie działa

3rysiek 25 Feb 2010 22:53 2634 6
    3rysiek
    Level 10  
    Witam serdecznie! Mam problem,w sterowniku palnika olejowego typu: Satronict TF 701-1, spaliła się cewka na bimetalu, praktycznie nie do naprawy. Może ma ktoś jakiś pomysł czym taki sterownik zastąpić, a może jakąś elektronikę, a może ktoś ma taki sterownik. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
    systemgaz
    Level 23  
    Sterownik TF 701-1 jest przestarzałym modelem zastąpionym przez inne rozwiązania.
    3rysiek
    Level 10  
    witam! To prawda jest to stary model,ale morze ma ktoś jakiś pomysł żeby to w jakiś sposób zastąpić.
  • Helpful post
    systemgaz
    Level 23  
    Lepiej samemu nie wykonywać zamiany automatów. Powinien to zrobić przeszkolony serwis. Według katalogu producenta:

Programator TF 802 Satronic Honeywell
    Zastosowanie:
    Elektromechaniczne programatory do palników olejowych do 30 kg/h, dwustopniowych, tn=24 s (czas bezpieczeństwa po zapłonie). Zstępuje automaty TF 701, 701-1

Elementy dodatkowe:

75300 S98 9-pin podstawka
    70502 PG Płytka
    70503 Płytka wprowadzenia kabla
    40001 FZ 711 S czerwony
    41001 FZ 711 S biały
    16501 IRD 1010 prawy
    16502 IRD 1010 osiowy
    16503 IRD 1010 lewy
    16702 UVD 970
    7236001 Kabel czujnika 3-żył. 0,6 m
    7225001 Kabel czujnika 2-żył. 0,5 m
    3rysiek
    Level 10  
    Dzięki za radę, ale ten zamiennik kosztuje jedyne 270 PLN a za cały palnik dałem 100PLN.Dla tego zwracam się do fachowców elektroników z myślą że coś wymyślą.Bo w tym sterowniku wszystko działa tylko przełącznik bimetalowy.Podczas prób zastąpiłem go czasówką mechaniczną,zadziałało,ale nie do końca prawidłowo,gdyż po pewnym czasie powinny styki się rozewrzeć wyłączając iskrownik,ale czasówka ta nie ma takiej opcji,więc pomyślałem o jakimś układzie elektronicznym,więc zwróciłem się z prośbą do FACHOWCÓW! Czekam na jakieś rozwiązania techniczne Z góry serdecznie dziękuje.
    Baronik21
    Level 16  
    No a co się stanie jeśli "zgubi" płomień - dalej będzie podawał olej aż do zalania całego kotła a potem go odpali?:
    a co będzie jeśli w komorze spalania będą się paliły resztki olejowe - czy odpali palnik??

Odważny jesteś skoro swój dom i rodzinę chcesz narażać za 270zł - kup lepiej kolejny palnik za stówę ale z działającym automatem palnikowym.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat staje się niebezpieczny a dalsze dywagacje w tej kwestii są zbędne . Zamykam.

A zainteresowanemu radzę zaprzestać tego typu działań ! Lepiej zostawić to fachowcowi , który wymieni uszkodzony element i nie będzie narażał twojego zdrowia na uszczerbek.