Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wzmacniaczem ciśnienia

peterrrm 25 Lut 2010 22:56 1809 3
  • #1 25 Lut 2010 22:56
    peterrrm
    Poziom 14  

Witam

Na zdjęci przedstawiony jest schemat wzmacniacza ciśnienia wraz z kilkoma innymi elementami.
    Po jednej stronie mamy siłownik pneumatyczny który jest zasilany powietrzem którego ciśnienie jest regulowane przez regulator. Siłownik ten jest połączony z siłownikiem hydraulicznym w którym znajduje się woda. Napełniamy siłownik hydrauliczny wodą ze zbiornika, potem siłownikiem pneumatycznym dopychamy tłok zwiększając ciśnienie po stronie hydraulicznej. To tak krótka zasada działania.
    Problem mam taki, że nie jestem w stanie wyregulować precyzyjnie ciśnienia w zbiorniku z wysokim ciśnieniem. Albo przeskoczy za daleko albo spada. Siłownik po zwiększeniu ciśnienia powietrza przez chwile się nie rusza po czym rusza ale skokowo, wywołując nagły wzrost ciśnienia po stronie hydraulicznej.
    Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu konstrukcjach i potrafi podpowiedzieć jak rozwiązać problem sterowania, aby mięć możliwość jak najbardziej płynnej regulacji ciśnienia po stronie wysokiego ciśnienia?
    Sterowanie wzmacniaczem ciśnienia

0 3
  • #2 27 Lut 2010 18:00
    subaru_wrt
    Poziom 10  

Najprawdopodobniej masz zapowietrzony układ po stronie wysokiego ciśnienia a conajminiej siłownik. Napisz do czego ma to służyć i dlaczego medium jest woda. Istnieje taka możliwość, że uszczelnienia siłownika nie będą pozwalały na jego płynny ruch w wodzie, inna sytuacja jest z olejem.

0
  • #3 27 Lut 2010 19:52
    peterrrm
    Poziom 14  

Trudno mi powiedzieć czy układ jest na pewno odpowietrzony, starałem się aby był. Medium musi być woda. Działaniu wysokiego ciśnienia poddawana jest pewna próbka która jest badana na wytrzymałość na wysokie ciśnienie, ponieważ badanie jest wykonywane z pewną normą w niej jest zawarte, że ma to być woda.

0
  • #4 01 Mar 2010 21:31
    subaru_wrt
    Poziom 10  

A zbiornik jest odpowietrzony?? Ja bym spróbował zdławić przepływ z siłownika hydraulicznego przed zbiornikiem aby wyeliminować skoki ciśnienia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo