Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox phaser 3117/ samsung ml-1640 poszukiwanie tranzystora

25 Lut 2010 23:59 2258 3
  • Poziom 2  
    Witam :)
    Posiadam drukarkę Xerox phaser 3117 która uległa uszkodzeniu. Poszedł dym i zaśmierdziało spaloną elektroniką. Po rozkręceniu okazał się że został uszkodzony prawdopodobnie tranzystor lub tyrystor znajduje się na bocznej płycie na której znajduję się przycisk i diody led miejsce elementu na płycie oznaczone jest następującym kodem Q103 , "lub" piszę gdyż element został wypalony w miejscu oznaczenia i nie można z niego odczytać jaki to element.
    I tu moja ogromna prośba do użytkowników Xerox phaser 3117/ samsung ml-1640 gdyby mógł ktoś sprawdzić i podać mi oznaczenie . Do Xerox phaser 3117 nie mogłem znaleźć schematów serwisowych, znalazłem schematy i instrukcję do samsunga ml-1640 okazuje się że mają elektronikę taką samą. Dołączam fotki i proszę o pomoc.
    Xerox phaser 3117/ samsung ml-1640 poszukiwanie tranzystora Xerox phaser 3117/ samsung ml-1640 poszukiwanie tranzystora
  • Poziom 16  
    DM0565R ale płyta do ml 1640 nawet nie jest podobna
  • Poziom 2  
    DM0565R to układ scalony i znajduje się na płycie zasilania nie tego szukam.... :(:( PROSZĘ nadal o pomoc od szyfrowaniu TRANZYSTORA

PS. i nadal utrzymuje że ml 1640 ma taką samą elektronikę jak phaser 3117
  • Poziom 2  
    To odpowiem sobie sam : użyłem tranzystora BD 139 jak na razie działa ( dobierany za pomocą prób i błędów)

Dodano po 3 [minuty]:

a i dodam jeszcze że nadal działa (ponad miesiąc i przedrukowała kolo 200str)