Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat instalacji Co z piecyka kominkowego + gazowy

mara23vip 26 Lut 2010 00:21 2915 4
  • #1 26 Lut 2010 00:21
    mara23vip
    Poziom 8  

Witam za bardzo w sprawach instalacji Co za bardzo się nie znam dlatego chciał bym się dowiedzieć od mądrzejszych ode mnie w jaki sposób można rozwiązać mój problem. A wiec zleciłem wykonanie instalacji CO fachowcom od tego typu prać ale chciał bym się przygotować na ich wizytę i zapoznać z waszą opinią jaki schemat tej instalacji był by najlepszy bo jest jeden problem taki iż piecyk był by na wysokości około 40cm nad ziemią a instalacja szła by niżej niż piecyk no i tu mam problem bo wiadomo iż woda lepiej jak leci w miarę równo i nie miała zbyt wiele problemów z różnorodnymi górkami do pokonania. Piecyk był by na opał typu drewno,brykiet, węgiel drzewny ale w większości drewno.W zimę chcę nim ogrzewać też instalacje wodną ciepłej wody poprzez zasilanie przez piecyk bojler a na wiosnę lato zamykać tę instalacje CO tak by grzał tylko bojler, ale z czasem chce też podłączyć do tej instalacji piecyk 2 funkcyjny gazowy który by przejmował funkcje piecyka kominkowego jak np nie będzie czasu palić w piecyku i wykorzystywał bym wtedy piecyk na gaz. Trochę to pogmatwane no ale właśnie to jest mój problem mój schemat wyposażony jest w elementy które będą sie w nim znajdowały więc jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to może dorysuje brakujące elementy tej instalacji i podpowie jakie części były by najlepsze do tego typu instalacji,rysunek przedstawia elementy w mniej więcej takiej kolejności i ułożeniu jak będą rozmieszczone Pozdrawiam i proszę o opinię każda jest mile widziana ;)

Schemat instalacji Co z piecyka kominkowego + gazowy

• #3 26 Lut 2010 11:38
    mara23vip
    Poziom 8  

dziekuje za odp. a może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł :D

• #4 26 Lut 2010 11:48
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Zamiast wymiennika płytowego, można zastosować bufor, o ile masz dużo miejsca w kotłowni.

• #5 26 Lut 2010 11:55
    mara23vip
    Poziom 8  

To nie jest instalacja w domku tylko w zwykłym mieszkaniu wiec kotłowni nie mam cześć instalacji chce zabudować we wnęce tak bym miał do niej swobodny dostęp ale chce by wszystko działało ok wiec najpierw wole się doradzić fachowców w tych sprawach wiec każda porada jest dla mnie ważna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME