Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zawieszenie przód peugeot 106 1.1i 60KM

26 Lut 2010 06:30 7513 8
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich!!!

Mam problem z przednim zawieszeniem w moim peugeocie 106 1.1i otóż wymieniłem tuleje wahaczy, sworznie wahaczy, końcówki drążków kierowniczych, końcówki stablizatora+ nowe obejmy, nowe tarcze hamulcowe i klocki byłem na zbieżności. I po tych wszystkich naprawach cały czas mi coś puka w przednim zawieszeniu na nierównościach. Mechanicy twierdzą że wszystko jest ok wszystko sztywne itp...... Nie mam już pojęcia co może pukać. Wiec zwracam się do was z prośbą o jakieś sugestie- podpowiedzi. Z góry dziękuje:)
  • Poziom 30  
    Może łożysko amortyzatora
  • Poziom 19  
    Często niestety takie objawy są spowodowane problemami z przekładnią kierowniczą. Proponuje dokładnie ją sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Łożysko amortyzatora raczej nie jeżeliby padło to ciężko by się kręciło kierownicą a jest odwrotnie, a co do przekładni to sprawdzę
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    bednar 124.Przyczn tych stuków może być jeszcze wiele.Ostatnio usunąłem takie stuki.Okazało się że zużyte sworznie dolne i tulejki na końcach stabilizatora.Ale jeśli mechanik Ci to sprawdził ,to morze nakrętki na końcach amortyzatorów lub poluzowany tłok w amortyzatorze,bo i takie przypadki miałem.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Większość wymieniałem sam i było wymieniane całkiem niedawno. A mam jeszcze pytanie czy jest możliwość w tym autku zmniejszenia luzu na maglownicy??
  • Poziom 30  
    Jest taka możliwość.Trzeba wymienić maglownicę na nową.
  • Poziom 11  
    Zalezy w kturym miejscu ten luz powstał.Jeśli na przegubach kulistych drążków,to wymien drążki.Jeśli na zębniku,to lepiej całą maglownicę bo niewiem gdzie kupisz komplet naprawczy to raz,a dwa to robota dla wtajemniczonych.Pozdro.