Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CIĘŻAROWE VOLVO FH-12 ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE

remik7171 26 Lut 2010 06:43 7613 4
  • #1 26 Lut 2010 06:43
    remik7171
    Poziom 10  

Witam,VOLVO FH-12 95r problem z automatycznym poziomowaniem.Brak był zasilania F23 dobry więc podałem na czerwony inne zaslanie na pilota.Niby się podnosi i opuszcza niezależnie jak jest( przełacznik podnoszenie opuszczanie czy poziomowanie) idzie góra dół ale brak jest poziomowania(były spadnięte kabelki na elektrozaworze).Patrzac na wejscie kołków u góry załozyłem niebieski na dole sa 2 białe jeden po prawej z brazowym paskiem rezystancja cewki po przekatnej.W kabinie sychac tylko 1 przekaznik,czy jest tam jakis sterownik i jak odbywa sie poziomowanie.POMOCY

0 4
  • #3 02 Mar 2010 21:30
    remik7171
    Poziom 10  

Witam dzieki za schemat ,przepraszam że sie nie odzywałem ale byłem w podróży.Nie mam pojazdu pod reka jest w trasie,zawór do tylnich i chyba przednich poduszek znajduje sie na wysokosci skrzyni.Ze schematu wynika ze cewka jest podwójna a ja znalazłem opór cewki po przekatnej nie pamietam oznaczen .Kabel z poziomowania idzie do zlaczaX05.....i gdzie szukac 7053 mysle że jest to zawór cisnieniowy który powoduje poziomowanie.Bo tak idac na skróty to można zabrac + (30)z przekażnika 3014B i samochód sie sam wypoziomuje? czy bledne myslenie?.

1
  • #4 22 Gru 2016 12:05
    JerzyMichalak
    Poziom 6  

Ja mam na poduszkach różne czujniki i pokazują po wymontowaniu różną wartość oporu , czy to może być przyczyna blokowania się zawieszenia

1
  • #5 09 Sty 2017 17:55
    JerzyMichalak
    Poziom 6  

Wymieniłem czujnik lewy od poziomu i jest ok. czujniki poduszek były dobre

0