Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Pirelli DGR A223G i bramka VOIP Grandstream 486

krzysiek_1123 26 Feb 2010 08:34 3715 4
 • #1
  krzysiek_1123
  Level 10  
  Witam
  Podpisałem umowę z netia na internet 4mb/s i telefon stacjonarny.
  Dostałem router Pirelli DGR A223G teraz chciałem podłączyć do niego bramkę VOIP Grandstream 486. ale jest mały problem bramka nie dostaje internetu.
  Bramka jest skonfigurowana poprawnie gdyż sprawdzałem ją na innym routerze u innego dostawcy internetu.
  Bramka jet ustawiona tak aby automatycznie pobierała IP.
  Wczoraj zadzwoniłem do netii i konsultatnt mi powedział że bramka nie będzie mi działała bo ich telefonia opiera się na usłudze VOIP i Router już ma wbudowaną bramkę VOIP. Jak pytałem czy blokują jakies porty etc. to powiedział że nie.
  Powiedział ze mogę sobie popróbowac pobawić sie w ustawieniach routera ale to raczej nie pomoże.

  czy ktoś spotkał się z tego typu probelmem z netia i jej urządzeniami ( pirelli)?

  Proszę o pomoc w podłączeniu.

  Dziękuję i pozdrawiam
 • #2
  abdenagof
  Level 23  
  Kolego konsultant z Netii miał poniekąd racje. Jak to w życiu bywa istnieje sposób na wszystko :). Musiałbyś się dowiedzieć na jakim porcie działa SIP w bramce Netii (zapewne 5060) oraz jaki zakres portów jest używany do obsługi RTP. Następnie dogadujesz się z operatorem od drugiej bramki że będziesz używał innego portu SIP np 5061 i innych portów dla protokołu RTP. Następnie w routerze przekierowywujesz te ustalone porty na bramkę, oczywiście wcześniej ustawiasz w bramce stały adres IP aby przekierowanie było skuteczne.
 • #3
  adamdek
  Level 2  
  Witam. Miałem identyczny problem i go rozwiązałem. Bramka Grandstream 486 ma interfejsy LAN oraz WAN w technologi 10Mb/s Half Duplex. Router Pirelli DGR A223G teoretycznie obsługuje ten standard, ale w praktyce wygląda to inaczej, czyli diody na portach się świecą tak jakby było połączenie, ale faktycznie go nie ma. Sprawdziłem też, że przestawiając kartę w laptopie na 10Mb/s tracę połączenie z routerem.

  Rozwiązaniem problemu jest mp wpięcie jakiegokolwiek przełącznika pomiędzy router a bramkę VOIP tak żeby port w routerze pracował na 100Mb/s.

  Ja po godzinnej rozmowie z konsultantem Netii ustaliłem wymianę routera na gwarancji na inny model bo jest to przypadłość tego konkretnego routera. (najprawdopodobniej jest skopany sterownik kart sieciowych odpowiedzialnych za wbudowane porty ETH)

  Stwierdzenie, ze Netia blokuje porty jest nieprawdziwe bo po podłączeniu bramki zgodnie ze wcześniejszym opisem działa bardzo ładnie.
 • #4
  barytek
  Level 23  
  Mam podobny problem. Za cholerę nie mogłem podłączyć bramki Linksysa do tego dziadowskiego Routera. Żadne przekierowywanie portów czy też bezpośredni dostęp do internetu nie działał. Da się to jakoś ominąć czy trzeba kupować inny router?
 • #5
  bogiebog
  Level 43  
  abdenagof wrote:
  Następnie dogadujesz się z operatorem od drugiej bramki że będziesz używał innego portu SIP np 5061 i innych portów dla protokołu RTP.


  Raczej nie musisz się "dogadywać", bramka VOIP ma konfiguracje (powinna mieć jak nie ma to do kosza) i możesz ustawić port SIP na inny niż domyślny 5060 bo ten netia już ma, np 5099, i porty RTP (zwykle zakres) na inny niż netia ma (spytaj neti jakich portów używają), i przekierować te porty na twoją bramkę VOIP na routerze. Bramka jak się "rejestruje" u dostawcy VOIPa to podaje te parametry i serwer voip dostawcy winien ich używać.