Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 lampy DLR-LED - problem

norbibxl 26 Lut 2010 10:47 2909 4
  • #1 26 Lut 2010 10:47
    norbibxl
    Poziom 2  

Witam.
    Drodzy koledzy licze na Wasza pomoc i doswiadczenie gdyz mam problem z poprawnym podlaczeniel swiatel typu LED z automatycznym wylacznikiem.
    Chodzi o montaz swiatel w citroenie C4 (2005/5d/hdi)

Swiatla sa zamontowane (vide przykrecone) i swieca pieknie jasnym bialym swiatlem kiedy sa podpiete na "krotko" ale mam problem natury elektrycznej i prosze o pomoc (za glupie komentarze w stylu trzeba bylo nie kupowac itp z gory dziekuje).

Otoz jak widac na zalaczonym schemacie lampy laczy sie do zasilania z lamp postojowych , masy i zasilania odcinanageo stacyjka.

Problem w tym, ze nie wiem gdzie powinienem podlaczyc to zasilanie odcinane stacyjka bo podlaczenie bezposrednio do plusa na aku nic nie daje.

Lampy swieca tylko jak sa podpiete na (+) do pozycyjnych lub mijania, a chcialbym aby dzialal system automatycznego wylaczania lamp po zapaleniu sie swiatel mijania (ledy maja przelacznik wbudowany)

Niestety nie jestem elektrykiem samochodowym i nie znam sie na takich instalacjach kolega ktory mi to podlacza wie wiecej ale tez nie daje rady.

z gory dziekuje za wszelkie konstruktywne uwagi i porady.
    norbibxl[at]gmail.com

0 4
  • #2 26 Lut 2010 15:30
    Elektron 125
    Poziom 18  

Kolego, sorry ale troszkę nie rozumie czy Ci chodzi o (+) załączany stacyjką czy (-) po przekręceniu stacyjki. Z rysunku wynika ,że (+) po stacyjce. Przewody te najprędzej znajdziesz przy BSI.

0
  • #3 26 Lut 2010 15:48
    norbibxl
    Poziom 2  

o plus (+) po przekreceniu stacyjki aby dalo impuls do przelacznika w lampach ktory je wylaczy, myslalem o podpieciu sie pod bezpiecznik np od klaksonu.

0
  • #4 26 Lut 2010 20:49
    Elektron 125
    Poziom 18  

Kolego dokładnie nie pamiętam ale obawiam się, że tam plus na klaksonie jest cały czas sprawdź kontrolką. Puki co to na pewno (+) po stacyjce znajdziesz na kablach dochodzących do BSI.

0
  • #5 11 Mar 2010 10:28
    norbibxl
    Poziom 2  

plus jest faktycznie na klaksonie caly czas - kabli przy BSI nie chcialbym zaczepiac wole nie miec lamp niz miec problemy z BSI :)

jakies inne podpowiedzi gdzie sie podpiac z tym nieszczesnym plusem ???

0
  Szukaj w 5mln produktów