Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawienie odbioru POLSATU- okolice Biłgoraja

wixen122c 26 Lut 2010 13:16 2533 10
  • #1 26 Lut 2010 13:16
    wixen122c
    Poziom 8  

Witam ponownie.
    Antenę poprzestawiałem i nadal ciągnę sygnał z Lublina i problem tkwi w tym że
    TVP1- odbiór bardzo dobry
    TVP2- odbiór bardzo dobry
    TVP INFO(LUbliN) bardzo dobry
    No i POlsat bardzo słabo odbiera w czym tkwi problem- jest przecież na tym samym nadajniku co 1 i 2.
    Znalazłem nawet TVP rzeszów ale bardzo śnieży.
    Wiem że z LUblina nadaje również TVN jak poprawić obiór tych 3 kanałów nie chce wymieniać anteny tylko może jakiś dobry nie za drogi wzmacniacz? HMm? Jak macie coś dobrego to piszcie, a jak macie link z allegro to dajcie mi na PW.

Dziękuję bardzo...

Dodano po 5 [minuty]:

aha i antenę mam taką że
    coś takiego tylko że jeszcze że sroka wychodzą taki pionowe aluminiowe "patyczki"- są coraz mniejsze-
    krótko mówiąć chyba jest to połączenie tych dwóch anten...

http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8w_lux_wersja_a_ze_wzmacniaczem_lna-177_A0024.htm

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...czno_-_periodyczna_log_2-69_digital_A4015.htm

0 10
  • #2 26 Lut 2010 13:53
    irekr
    Moderator

Pomysł w zasadzie dobry skoro ta druga antena służy do odbioru TVP1 i jest ustawiona w pionie a "antena siatkowa" jest postawiona na TVP2 i POLSAT.
    Problem polega jednak na tym, że ta "antena siatkowa" najprawdopodobniej ma albo coś z tym wzmacniaczem albo kabel który masz jest bardzo złej jakości.
    Do Piasków masz prawie 67 kilometrów i sygnał Polsatu będzie juz bardzo cieniutki. Niby to 100 kW na kanale 35, (TVP2 na kanale 23 ma 500 kW) ale kanał jest wyższy i tłumienie większe.
    W odległości 48 km dokładnie na kierunku wschodnim masz nadajnik Zamość Tarnawatka, TVP1 jest nadawany na k. 10 z taka sama polaryzacja jak z Lublina, TVP2 na kanale 36 a Polsat na kanale 53. Moce Polsatu są dużo większe niż z Piasków do tego jest znacznie bliżej. CO prawda kanał jest wyższy ale warto sprawdzić.
    Jak możesz to obróć obie anteny dokładnie o 90 stopni w prawo i przeszukaj kanały które podałem.
    Inna możliwość to odbiór nadajnika z Leżajska, skąd odbierasz zaśnieżona TVP Rzeszów. Świadczy to o tym ze jest korzystna trasa i warto by ten kierunek także sprawdzić. Giedlarowa nie nadaje jednak Polsatu. Kanały TVP1 k.26, TVP2 k.43 i TVP INFO Rzeszów k.58.
    I zamelduj co tam widać.
    I zmień ta antenę siatkową na normalna porządna YAGĘ...

0
  • #3 26 Lut 2010 14:38
    wixen122c
    Poziom 8  

HMM źle mnie zrozumiałeś ja nie mam dwóch anten tylko jedną taką jakby dwie w "kupie". Na Tarnawatkę kierowałem ale trochę mi las zasłania i obiór jest marny.
    a na Leżajsk popatrzę..
    Kabel jest nówka prosto ze sklepu bardzo dobrej jakości.
    No to jaki wzmacniacz byś mi polecił?? Jako znawca. :D??
    No ale ten Leżajsk j\nie nadaje POLSATU a na tym programie mi zależy...
    A z Leżajska nadaje TVN albo TV4???
    Dzięki

Dodano po 2 [minuty]:

Patrzyłem na emitel i z Leżajska nic nie nadaje. Czy może źle patrzę??

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze raz coś napiszę..
    Bo jak skieruję na Leżajsk to nie będe miał tvp lublin.
    A ja chciałbym złapać na mojej antenie
    TVP1
    TVP2
    POLSAT
    TVP LUBLIN
    TVP RZESZÓW
    no i w miarę możliwości
    TVN
    i TV4 :D

Dodano po 2 [minuty]:

Najchętniej jakby to pomogło to bym zamontował jakiś lepszy wzmacniacz.
    Słyszałem że są takie że mają wa potencjometry jeden na pasmo 1 2 3
    a drugi na pasmo polsat tvn i tv4.
    Może u mnie jest wzmacniacz taki że dobrze wzmacnia to pierwsze pasmo..,.

Dodano po 9 [minuty]:

a może mógł bym załapać jakiś jescze czeski program itp;D?

0
  • #4 26 Lut 2010 15:46
    irekr
    Moderator

O odbiorze TV4 i TVN-u z Lublina to zapomnij.
    Zamość Tarnawatka: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_E1J
    Leżajsk Giedlarowa to obiekt INFO TV FM: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=291

Na początek powinieneś się zdecydować co chcesz odebrać. Nie ma anten obierających wszystko na setki kilometrów i z każdego kierunku.
    Zamość jest na wschodzie, Lublin na północy, Leżajsk na południowym zachodzie. Czesi jeszcze dalej.
    każda antena to kilkadziesiąt złotych więcej, do tego dochodzi koszt zwrotnicy lub zwrotnic. W sumie wyjdzie coś w okolicach 200 zł... Satelita będzie taniej.
    Jak masz antenę "jedna w "kupie' to poproszę o jej zdjęcie lub rysunek. Być może takiego cuda jeszcze nie widziałem lub jest to typowa "siatka z agrafką" czyli uniwersalne, czyli nie nadające się do niczego.
    A ja to wszystko zestawię w jedna tabelkę i sprawdzę co można z tym zrobić.

0
  • #5 26 Lut 2010 18:30
    wixen122c
    Poziom 8  

Więc dobra
    zdecydowałem się na odbiór:
    TVP1- chce mieć bardzo dobry obraz
    TVP2- chce mieć bardzo dobry obraz
    Pol Sat-chce mieć bardzo dobry obraz-jeśli się da
    TVP Lublin- chce mieć bardzo dobry obraz
    TVP Rzeszów- w miarę możliwości jakby dało się odbierać

Wszystkie powyższe stacje chce odbierać na swojej antenie i kablu-nie chce ich wymieniać.
    Antena jest skierowana na Lublin, bo Tarnawatkę zasłania mi las i góry.
    Rysunek dodam.
    Najchętniej wymienił bym wzmacniacz z zasilaczem jeśli to pomoże. Proszę o odpowiedź.
    Rysunek nie jest za bardzo ale znawcy będą wiedzieli co to jest. <chyba>

Poprawienie odbioru POLSATU- okolice Biłgoraja

0
  • #6 26 Lut 2010 18:39
    irekr
    Moderator

Uprzedzam że założenie tylko "jakiegoś wzmacniacza" nic nie poprawi.
    Tu trzeba postawić bardzo solidna anteną na określony kierunek i może się okazać że będzie to więcej niż jeden kierunek.
    Praw fizyki się nie oszuka.
    Antena siatkowa odbiera cokolwiek tylko dlatego że ma wzmacniacz. Bez wzmacniacza nie nadaje się do niczego.

0
  • #7 26 Lut 2010 19:06
    wixen122c
    Poziom 8  

no ale coś żeby chociaż trochę poprawić.
    Nie piszcie o wymianie anteny!
    A jak by był jakiś lepszy wzmacniacz z zasilaczem??? Dajcie mi propozycje...

0
  • #8 26 Lut 2010 20:11
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

wixen122c napisał:
    no ale coś żeby chociaż trochę poprawić.
    Nie piszcie o wymianie anteny!

Musze przyznać racje koledze irekr .
    Cytat:
    A jak by był jakiś lepszy wzmacniacz z zasilaczem??? Dajcie mi propozycje...

Wymień to coś zwane "siatką" i wstaw dobrą antenę.

Ja jestem zwolennikiem anteny ATX-91 .

Pozdrawiam.

0
  • #9 28 Lut 2010 19:05
    pawelek0410
    Poziom 13  

irekr napisał:

Na początek powinieneś się zdecydować co chcesz odebrać. Nie ma anten obierających wszystko na setki kilometrów i z każdego kierunku.
    Zamość jest na wschodzie, Lublin na północy, Leżajsk na południowym zachodzie. Czesi jeszcze dalej.

jest antena ze wszystkich stron nie jest za dobra ale odbiera z każdej strony :-)
    http://sklep.delta.poznan.pl/antena-korona-r-tv-dookolna_c8_p2075.html

0
  • #10 01 Mar 2010 07:55
    irekr
    Moderator

Kolego pawelek0410.
    Antena która opisujesz wygląda dość bojowo, jednak tak naprawdę stosowanie anten dookólnych ma sens tylko wtedy gdy sygnały są bardzo silne, lub jest to antena nadawcza. I tak odbiór będzie dość kiepski, gdyż dla przekazu analogowego wielkości odbić sygnału są bardzo przeszkadzające. Dla odbioru stacjonarnego w Biłgoraju taka instalacja jest całkowicie nieprzydatna.
    Pomijam parametry techniczne tej anteny a głównie jej nieokreślona impedancję na różnych częstotliwościach, co jeszcze pogłębia problem odbić. Zapewne w odbiorze stacji cyfrowych jest możliwe jej zastosowanie w stopniu dość ograniczonym.

0
  • #11 01 Mar 2010 08:56
    wachcio
    Poziom 24  

wixen122c nie obraź się ale to tak jak byś powiedział kupiłem malucha doradźcie mi jakiś super chiptuning żebym mógł się ścigać z lamborgini. Tylko nie proponujcie mi zmiany samochodu...

Rozumiem, że wydałeś ciężko zarobione pieniądze ale nieraz tak bywa, że zakup jest chybiony gdyż za tę cenę lub po dołożeniu kilku złotych byś miał na prawdę dobrą antenę. Teraz planujesz dokupić jakiś wzmacniacz lub coś bliżej nieokreślonego co pozwoli Ci na odbiór programów. Wydasz kolejne pieniądze a efekt będzie marny. Dlatego koledzy Ci dobrze radzą, żebyś nie dopłacał bez sensu tylko zmienił źródło problemu - antenę.

Poprawiłem. [SP5ANJ]

0