Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY DCR-PC 4e Mini DV - nie przyjmuje kasety

26 Lut 2010 14:37 2800 3
  • Poziom 2  
    Panowie, witam.
    Sprzęt - jak w tytule. Mój własny. Pożyczyłem koledze, oddał mówiąc, że "kaseta nie wychodzi". Faktycznie, mało chętnie. Po kilku otwarciach pokrywy kieszeń wysunęła się, otworzyła - i kasetę dało się wyjąć, ale taśma była splątana na rolkach. Baaardzo delikatnie ją wyjąłem (jak operacja na otwartej czaszce:). Obecnie:
    1. Nie ma kasety w kieszeni - pusta kieszeń wjeżdża do kamery, można zamknąć, wszystko działa, ale wyświetlacz pokazuje "brak kasety" (całkiem słusznie). Podejrzałem, że wtedy w środku zachowuje się, jakby miała kasetę - rolki normalnie wyjeżdżają po łuku dla opasania taśmą głowicy.
    2. Jest kaseta w kieszeni: zamykam (push), chwila (1 sek) szumu silnika, jakiś delikatny stuk z wnętrza i koniec - kieszeń nie wsuwa się. Omdlenie pacjenta. Reanimacja polega na przymknięciu i ponownym otworzeniu pokrywy - wtedy słychać dokładnie 10 sek. pracy silnika, kieszeń odskakuje i kasetę można wyjąć.
    Reset, wyjmowanie baterii - bez efektu.

Panowie, proszę o poradę - co się z grubsza stało, czy coś się da z tym defektem zrobić, czy kupować inną kamerę i obciążać kumpla (skądinąd gość OK).
    Pozdrawiam,
    gimpel
  • Pomocny post

Poziom 32  
    Witam !
    Najpierw przejrzeć cały mechanizm, wyczyścić rolki, głowicę i zobaczyć jakie będą efekty !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawdzić należy capstan motor,szczególnie czy nie jest zablokowany przez piasek koło pasowe-czujnik halotronowy.W zadnym przypadku nie poruszac na siłę gdyż zarysuje się halotron i będzie do wymiany.Gdyby okazało się że capstan jest w tym miejscu zablokowany to można lekko odgiąć halotron i usunąć blokadę.Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuję Panowie. W takim razie zaczynamy od gruntownego czyszczenia.
    Sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie. Pozdrawiam.