Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DP 2010E zatrzymuje papier w ADF

ignac72 26 Lut 2010 14:42 962 4
  • #1 26 Lut 2010 14:42
    ignac72
    Poziom 9  

Ksero z szyby działa prawidłowo.
    Przy próbie kserowania z ADF papier wchodzi mniej więcej do połowy (środek papieru jest na wysokości lampy skanera) i staje. Na wyświetlaczu zaczyna migać lampka zacięcie papieru w ADF. Po podniesieniu klapki podajnika i zamknięciu (nie ruszam papieru) podajnik wypluwa papier i ksero czeka na następne polecenie. To że nie działa ADF jest tylko utrudnieniem bo poza tym ksero działa super. Może ktoś wie co się mogło stać?

0 4
  • #2 26 Lut 2010 17:19
    tato56
    Poziom 28  

Sprawdziłeś czujniki? jak wyglądają rolki? czy kartka wychodzi bez załamań? to co opisałeś stało się nagle wcześniej ADF działał bez zastrzeżeń

0
  • #3 01 Mar 2010 08:23
    ignac72
    Poziom 9  

Czujników nie sprawdziłem bo nie wiem jak a kartka wchodzi i wychodzi bez żadnych załamań.

0
  • #4 01 Mar 2010 12:44
    kotowoz
    Poziom 9  

witam, to są praktycznie te same podajniki co w DP-1820 i dp-8020. Różnica jest taka że podajniki do późniejszych modeli ( tych co napisałem ) miały "poprawione" czujniki, modyfikowane one były przynajmniej 3 razy. To może być problem, rozumiem że rolki i separatorek wyczyściłeś? Wymianę czujnika proponuje zrobić u autoryzowanego przedstawiciela bo bedą mieli napewno taki czujnik

0
  • #5 01 Mar 2010 23:09
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Możliwe też , że jest uszkodzone sprzęgłoa napędu rolki w ADF

0