Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung D900i - zniknął zasięg

Menthol123 26 Feb 2010 16:00 2143 6
    Menthol123
    Level 10  
    Witam.
    Mam telefon w Erze i dziś rano kompletnie zniknął mi zasięg. Przed tym telefon mi się rozładował, podłączyłem do ładowarki, włączyłem, sam się wyłączył i nie mogłem go włączyć, poruszałem baterią i się włączył i od tej pory zasięgu ani śladu
    ciastek150
    Level 10  
    końcówka mocy i duplexer i wszystko wróci do normy konćowka jest zaklejona klejem wiec trzeba bo najpierw zdrapać grzejąc gorącym powietrzem około 80stopni. jak będziesz lutował to trzeba uważać bo można ubić płytę ale po wymianie tych elementów przydało by się zestrojenie parametrów radiowych.
    TelBit GSM
    Level 14  
    Sprawdź w jakim stanie jest ten telefon. Otwórz i w razie potrzeby przeczyść (również złącza baterii). W większości przypadków można przywrócić zasięg programowo w serwisie.
    xbox-serwis.eu
    Level 25  
    Najpierw zrób fullflash + eeprom

Pozdrawiam
    Marcin
    bigos131
    Level 10  
    Panie ciastek150 z doświadczenia powiem że w d900i wymiana podzespołów na pcb jest żadkością w d900i trzeba nakleić taśme przewodzącą na czytnik kart pamieci, złącze systemowe i masy prz antenie o tu chodzi o ekranowanie + strojenie radiówki i tyle a nie wymiana końcówki i duplexer-a, bo końcówka jest od odbioru a duplexer od przełączania miedzy odbioem i nadawaniem.

Panie xbox-serwis.eu co to da kasowanie pamięci i powiedz mi niby jak ma sobie potem wgrać ten biedny człowiek imei itd. a wogóle skąd programy i sprzet pobierze.
    nokia0master
    Level 17  
    Przepraszam ze może tak wyskoczę ale nie od dzisiaj wiemy ze Era (czyt. operator) ma częste awarie i kiedy najbardziej potrzebujemy zadzwonić to telefon nie działa polecam najpierw udać się do punktu ery i dowiedzieć się czy nie maja jakiejś usterki na łączach bo telefon może być dobry. Sam prowadzę serwis i wiem ze z era jest duzooo problemów z zasięgiem.
    Menthol123
    Level 10  
    Telefon poszedł do reklamacji, wymieniono mi końcówkę mocy i wszystko gra.