Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung D900i - zniknął zasięg

Menthol123 26 Feb 2010 16:00 2143 6
 • #1
  Menthol123
  Level 10  
  Witam.
  Mam telefon w Erze i dziś rano kompletnie zniknął mi zasięg. Przed tym telefon mi się rozładował, podłączyłem do ładowarki, włączyłem, sam się wyłączył i nie mogłem go włączyć, poruszałem baterią i się włączył i od tej pory zasięgu ani śladu
 • #2
  ciastek150
  Level 10  
  końcówka mocy i duplexer i wszystko wróci do normy konćowka jest zaklejona klejem wiec trzeba bo najpierw zdrapać grzejąc gorącym powietrzem około 80stopni. jak będziesz lutował to trzeba uważać bo można ubić płytę ale po wymianie tych elementów przydało by się zestrojenie parametrów radiowych.
 • #3
  TelBit GSM
  Level 14  
  Sprawdź w jakim stanie jest ten telefon. Otwórz i w razie potrzeby przeczyść (również złącza baterii). W większości przypadków można przywrócić zasięg programowo w serwisie.
 • #4
  xbox-serwis.eu
  Level 25  
  Najpierw zrób fullflash + eeprom


  Pozdrawiam
  Marcin
 • #5
  bigos131
  Level 10  
  Panie ciastek150 z doświadczenia powiem że w d900i wymiana podzespołów na pcb jest żadkością w d900i trzeba nakleić taśme przewodzącą na czytnik kart pamieci, złącze systemowe i masy prz antenie o tu chodzi o ekranowanie + strojenie radiówki i tyle a nie wymiana końcówki i duplexer-a, bo końcówka jest od odbioru a duplexer od przełączania miedzy odbioem i nadawaniem.

  Panie xbox-serwis.eu co to da kasowanie pamięci i powiedz mi niby jak ma sobie potem wgrać ten biedny człowiek imei itd. a wogóle skąd programy i sprzet pobierze.
 • #6
  nokia0master
  Level 17  
  Przepraszam ze może tak wyskoczę ale nie od dzisiaj wiemy ze Era (czyt. operator) ma częste awarie i kiedy najbardziej potrzebujemy zadzwonić to telefon nie działa polecam najpierw udać się do punktu ery i dowiedzieć się czy nie maja jakiejś usterki na łączach bo telefon może być dobry. Sam prowadzę serwis i wiem ze z era jest duzooo problemów z zasięgiem.
 • #7
  Menthol123
  Level 10  
  Telefon poszedł do reklamacji, wymieniono mi końcówkę mocy i wszystko gra.