Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z siecią domową!!!

techniq 26 Lut 2010 17:28 1233 6
  • #1 26 Lut 2010 17:28
    techniq
    Poziom 2  

Witam.

Mam neostradę,router WiFi Belkin z modemem ADSL i 2 kompy:pc(winXP) i laptop(Win7),laptop łączy się przez WiFi a pc przez RJ-45.Na laptopie net śmiga elegancko natomiast na pc jest problem:ikona na pasku w prawym dolnym rogu ekranu pokazuje że połączono z prędkością 100 Mb/s natomiast strony www sie nie otwierają,gg nie działa,działa jedynie Steam(Counter-Strike) łączy się z serwerem(czyli net niby działa).Załączam screen'y z konfiguracji router'a i pc bo myślę że tu tkwi problem a konfiguracja sieci nie jest moją mocną stroną,dlatego proszę o pomoc.

problem z siecią domową!!! problem z siecią domową!!! problem z siecią domową!!! problem z siecią domową!!!

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 26 Lut 2010 17:51
    wgruza
    Poziom 21  

Ustaw kartę w komputerze żeby automatycznie pobierała adres IP i DNSY. Pobierze je z routera, nie musisz ich wpisywać do karty sieciowej.

0
  • #3 26 Lut 2010 17:51
    grendel123
    Poziom 15  

Ustaw bramę (połączenie lokalne w komputerze) na adres IP routera (wewnętrzny), albo DHCP jak napisał kolega wyżej.

0
  • #4 26 Lut 2010 19:15
    radekch24
    Poziom 11  

Musisz ustawić, żeby we właściwościach protokołu TCP/IP uzyskał adres IP automatycznie. DNS też automatycznie. I powinno hulać ;].

0
  • #5 27 Lut 2010 15:07
    techniq
    Poziom 2  

Automatyczne uzyskanie IP oraz DNS'ów nic nie pomaga,efekt jest ten sam. :/

0
  • #6 28 Lut 2010 23:05
    sanatarium
    Poziom 22  

a robilesz cos w zakladce Firewall?

0
  • #7 28 Lut 2010 23:43
    majka111
    Poziom 12  

witam
    nie wiem na ile dobrze się przypatrzyłem, ale twoje DHCP nadało tylko 1 klientowi adres.

W takim przypadku :

1.sprawdź kabel sieciowy!

2.reset twardy routera

3.odinstaluj i zainstaluj ponownie karte sieciową w kompie(najlepszy reset złych ustawień)

połącz sie przez DOBRY kabel z routerem! Laptop wyłączony cały czas!:)

i korzystaj z neta

pozdr

p.s.

razem z resetem powinny sie wyzerować przekierowania portów bo tam masz chyba główny problem
    aha i jeżeli w ustawieniach brama to adres ip bramy = ip lan routera;) chyba

0